Осіннє пиво: особливості та ідеї сортів

21 Жовтня 2021

Осіннє пиво

Нині пивовари все частіше до свого пива додають гарбуз. Овоч надає пиву особливий фруктово-овочевий характер. Про те, що можна придумати з гарбузовим пивом, розповідає пивовар Sapwood Cellars, автор блогу The Mad Fermentationist Майкл Тонсмейр.

Гарбуз в темному

Як знають любителі гарбузового латте, характерний набір спецій – наприклад, кориця, духмяний перець, мускатний горіх, маціс і гвоздика – відмінно поєднується з кавою. Серед моїх улюблених сортів гарбузового пива – ті, де використовується та ж гармонія смаків спецій і смаженого зерна: Saint Arnold Pumpkinator і Cape Ann Fisherman’s Pumpkin Stout. Щоб отримати схожий ефект, додайте 0,45 кг темного солоду на 19 л під час затирання або настоювання.

Якщо смаженого зерна недостатньо, запозичте пивоварні Midnight Sun, яка в T.R.E.A.T. додає какао-боби, створюючи характер, що нагадує шоколадно-гарбузовий маффин. Або спробуйте варіант Elysian Brewing Punkuccino: залийте 56 г свіжообсмажених цілих кавових зерен 19 л гарбузового браун-елю з прянощами і залиште на добу перед розливом.

Гарбуз в світлому

Пивоварня Commonwealth Brewing варить гарбузовий крім-ель Pumpkin Juice і розливає його з азотною сумішшю. Делікатний характер спецій дозволяє пити пиво великими келихами.

– Я орієнтуюся на 10-15 IBU нижче того, що зазвичай для базового стилю. Плюс такі добавки, як пшениця, овес, жито або навіть декстриновий солод можуть посилити тіло і пом’якшити гіркоту спецій, – каже пивовар Грег Фліхарт.

Можна також піти шляхом «білого стаута». Смажений характер їм надають кави і / або шоколад, а вершкове тіло створюють овес, лактоза і азот. М’який підсмажений характер дозволить смаку гарбуза зіграти головну роль.

Гарбузові кисляки

У своїй книзі «Американське кисле пиво» ​​я трохи писав про гарбузові кислі елі. При правильному балансі взаємодія фруктового характеру з кислотністю, солідним солодовим характером і легким відтінком спецій може бути прекрасно. Мій топ гарбузових кисляків очолює Alpine Beer Ichabod. Вони додають гарбуз при затирання, зброджують пиво сумішшю абатських дріжджів, педіококів, лактобактерій і бретт, а потім витримують пиво в бочках з-під вина з додаванням прянощів і гарбузового пюре, періодично перемішуючи.

Ось що я раджу на основі свого досвіду:

  • Почніть з солодового червоного або коричневого елю.
  • Кислотність нехай буде стриманою.
  • Залиште трохи солодокості і тіла
  • На останні кілька місяців витримки додайте обсмажений гарбуз.
  • У кінці варіння додайте трохи спецій, при розливі, якщо потрібно, додайте ще.

Про українські пивоварні, які теж мають свої пивні експерименти з гарбузом розповідає блогерка, перекладачка, пивна суддя Лана Світанкова:

Пивна ресторація «Кант» має Pumkin Ale.

«Ципа» зварила гарбузовий ель з додаванням ванілі, кориці, коріандру і гвоздики.

У Varvar Brew – Shaman Pumpkin & Palo Santo Brut Ale.

Hoppy Hog зварили кенді саур не лише з гарбузом, а й тропічними фруктами

«Правда» у свій ель додали карамелізоване гарбузове пюре з корицею, гвоздикою, імбиром і мускатним горіхом.

Volta презентує кислий ель з гарбузом.

White Rabbit готує свою версію гарбузового пирога на базі темного бельгійського елю.