Перше в світі спеціальне пиво для авіаперельотів можна вживати на висоті 10 кілометрів

09 Жовтня 2018

Для тих, хто боїться літати, кращий спосіб пережити довгий переліт – розслабитися з пляшкою холодного пива. На жаль, на великій висоті звичні нам продукти здаються вже не такими смачними, і тому є кілька причин: знижена вологість, низький тиск і шум в салоні літака. По мірі набору висоти тиск і вологість знижуються. На висоті 10 кілометрів рівень вологості становить менше 12% – гірше ніж в пустелі!

Таке поєднання підвищеної сухості і низького тиску відчутно знижує чутливість смакових рецепторів до солодкої і солоної їжі. Але справа ще й у запаху їжі. У пересушенном кліматі нюхові рецептори знижують чутливість, в результаті їжа здається позбавленою смаку. Нарешті, вчені стверджують, що фоновий шум змушує нас сприймати їжу більше прісною. Та що там їжу – навіть пиво!

Щоб якось виправити це, гонконгська авіакомпанія Cathay Pacific розробила спеціальне «висотне» пиво Betsy, яке нібито зварено з урахуванням всіх особливостей сприйняття смаку на висоті 10 кілометрів. Пиво названо на честь першого літака авіакомпанії і подається пасажирам на рейсах до Великобританії. Про його смак відомо лише, що воно менш гірке, ніж звичайне «приземлене» пиво, інформує Ukr.Media.