Дистиляти з пива обговорювали на X Форумі пивоварів і рестораторів
13 Вересня 2021
і налагодження діалогу між усіма ланками пивоварного бізнесу на шляху до розвитку галузі. Традиційно організаторами події стали медіагрупа «Технології та Інновації» та журнал Beer. Technologies&Innovations.
Окрема секція форуму була присвячена актуальній та захоплюючій темі крафтових дистилятів: віскі, палин-
ка і не тільки. Все про таємниці та популярність напоїв в Україні розповіли експерти ринку: засновник компанії «ТРК РАНДЕВУ» Ігор Парій, засновник пивоварні BEER HOUSE Василь Кожан і відомий сомельє, віцепрезидент Асоціації барменів України, один із засновників Асоціації крафтових дистиляторів України, член Асоціації сомельє України Андрій Петровський.
По суті, пиво та віскі починаються з одного – зерна, води та дріжджів, але потім їхні шляхи розходяться:
пиво охмеляють і розливають у пляшки, а віскі відправляють на дистиляцію та витримку.
– Любов до пива у мене як ресторатора за певнийчас проявилася й у любові до дистилятів, – розповідає засновник компанії «ТРК РАНДЕВУ» Ігор ПАРІЙ. – Освоївши ази дистиляції, я почав пробувати. У моєму розумінні хороший дистильований напій не має лишати наслідків після того, як його покуштуєш. Дистиляція (перегонка) – це процес, під час якого летючі компоненти (пари) випаровуються та конденсуються, перетворюючись у самогон. А ось ректифікація допомагає отримати етиловий спирт, який може мати згубні наслідки після вживання. Тестуючи різні варіанти дистиляції, я відкрив для себе можливість дистиляції крафтового пива. Уявіть, ось на стіл ви подаєте друзям хороше пиво й дистилят з нього. До того ж дистилят з крафтового пива – хороша можливість отримати якісний продукт з товару, який з певних причин не реалізувався чи
ви не маєте змоги його більше зберігати. Перегнавши пиво у хорошому аламбіку, можна отримати якісний дистилят, який буде зберігатися роками.
ПРОЦЕДУРА ВИГОТОВЛЕННЯ ДИСТИЛЯТУ З ПИВА ДІЛИТЬСЯ НА КІЛЬКА ДОСИТЬ ЗРОЗУМІЛИХ
ЕТАПІВ. АЛЕ ОБОВ’ЯЗКОВИМ Є ДЕГАЗАЦІЯ СИРОВИНИ. ДЛЯ ЦЬОГО ПИВО ПОТРІБНО ПЕРЕЛИТИ В ЄМНІСТЬ І ВИТЯГТИ З НЬОГО CO2. ЯКЩО ПРОІГНОРУВАТИ ЦЕЙ ПУНКТ, ТО В ПРОЦЕСІ ПЕРЕГОНКИ ПИВО СПІНИТЬСЯ І ПОТРАПИТЬ В ТРУБКУ АПАРАТА, ЩО, ЗВИЧАЙНО, ЗІПСУЄ КІНЦЕВИЙ ПРОДУКТ.
Власник відомої полтавської пивоварні BEER HOUSE та засновник музею «Пива і самогону» в селі
Абазівка (11 км від Полтави на трасі Харків-Київ), один із зачинателів крафтового руху в Україні Василь
КОЖАН розповідає, що саме пивовари познайомили його з методом дистиляції пива:
– Наша пивоварня BEER HOUSE з’явилася більше семи років тому, в 2010 році, і стала однією з перших приватних броварень. Розвиваючи свій бізнес, нам доводилося чимало мандрувати, їздити на фестивалі, знайомитися з іншими колегами. І так у 2010 році на одному з пивних фестивалів у Донецьку Василь Микулин, засновник української крафтвої пивоварні Varvar, при-
гостив нас віскі. У розмові з’ясувалося, що цей напій він витримував певний час у діжці й отримав його з пива. Мене це зацікавило і, повернувшись додому, я зателефонував Дмитру Некрасову. Ми обговорили це й він познайомив мене з виробником апаратів для дистиляції. З того часу я почав пробувати себе у новому напрямку, адже загалом технологія виробництва пива й дистилятів дуже подібна, – розповідає пивовар, а тепер й виробник дистилятів.
Василь Кожан пригадує, що вже за кілька років аматори та виробники дистилятів створили клуб «Перегон’18». Тут дегустують, дискутують, вивчають досвід і створюють власне ком’юніті виробників якісної
дистильованої продукції.
– Спільними зусиллями ми подали законопроєкт, щоб узаконити виробництво зернових і солодових дистилятів. Наразі боротьба за цю ідею триває, документь допрацьовують і нам вже рекомендують взяти за основу європейські зразки та положення. Думаю, пивовари також підтримають нас, враховуючи можливість виготовлення нового крафтового продукту з власної сировини. Чому це важливо? Легалізація виробництва якісної продукції дозволить розширити вітчизняний ринок й запропонувати поціновувачам крафтових міцних напоїв нові зразки, – резюмує експерт. – При цьому зазначу, що обладнання для виготовлення дистилятів – дороге. Приблизна вартість може зрівнятися з покупкою пивоварні з міді на 1000 літрів. Утім, якщо влада погодить нашу ідею, ми зможемо підготувати сучасну дистелерійну для виробництва хорошого продукту.
Детальніше про дистиляти читайте у статті журналу Beer. Technologies&Innovations №20!
Поспішайте оформити підписку на журнал 2022 року (вартість – 450 грн)!
Марина Захарчук: тел. +38 (097) 17 49 269, beertechdrinks.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net