Підсумки Дегустаційного конкурсу Hop Cup Ukraine Open Beer Awards-2021

20 Жовтня 2021

Дегустаційний конкурс

13-14 жовтня у Києві відбувся Дегустаційний конкурс Hop Cup Ukraine Open Beer Awards-2021.За перемогу боролись  170 зразків у 20 категоріях. Серед учасників конкурсу: 39 пивоварень  з України, США та Хорватії.  Про процедуру проведення конкурсу журналісти проєкту Beer. T&I поспілкувались із засновником Hop Cup Ukraine Open Beer Awards-2021 Олексієм Волковим.

Цього року ми дещо реформували організаційні моменти. Ми планували збільшити кількість категорій до 26, проте деякі все ж довелось об’єднати. А ще ми поділили суддівську колегію на 2 групи: просунуті споживачі – це біргіки, барменеджери, люди, які займаються підбором пивного асортименту у роздрібну торгівлю та професіонали: пивовари, технологи, сомельє. Упродовж першого дегустаційного дня  працювали 2 суддівські колегії. Ми побачили, що і споживачі, і професіонали ранжують пиво однаково, лідери й середнячки виявились однаковими в тих, і в тих. Вони працювали з одним і тим самим розумінням, як має бути, – ділиться Олексій Волков. – Перед оголошенням кожного стилю ми розповідали, про те, що ми оцінюємо, шкалу BJCP, що таке якісне пиво. Таким чином ми калібрували суддівські колегії. Хоч оцінювання у них однакове, проте у професіоналів середній бал нижчий, а у просунутих  споживачів – навпки.  У другий день ми побачили результати такого оцінювання й об’єднали колегії.

Дегустаційний конкурс не просто дозволяє оцінити той чи той сорт пива, але й провести зріз ринку.

Важливо зазначити, що за три роки проведення Конкурсу, коли ти підбиваєш підсумки, то виокремлюєш актуальні тренди, тенденції у нашому пивоварінні. Минуло року  ми спостерігали дуже активу  боротьбу  у категоріях Stout, Porter, Milk Stout, Imperial Stout. Цього року, велика конкуренція була у категоріях Pale Lager, ІРА, Speciality IPA, АРА, вперше повністю зібрали категорію Dark Lager/Dunkel. Пивоварні активно виготовляють ці сорти, оскільки вони користуються великим попитом у споживачів, – коментує Олексій.

Читайте також: Офіційні результати Hop Cup Ukraine Open Beer Awards-2021

Про участь і суддівство у конкурсі розповідає співзасновник пивоварні Duben Brau Дмитро Таргоній.

Hop Cup Ukraine Open Beer Awards-2021 вирізняється тим, що оцінювання пива відбувається згідно зі шкалою BJCP. На мою думку, це досить об’єктивно. Важливим і правильним вважаю те, що організатори поділили колегію на суддів-професіоналів і споживачів, тому що є люди, які просто люблять пиво, а є ті, які оцінюють його професійно. Конкурси – це величезний позитив, адже дозволяють проаналізувати власне пиво і побачити популярні тенденції на ринку. Нині ми готуємось до наступного Дегустаційного конкурсу – East European Beer Award.

Запрошуємо до участі у конкурсі East European Beer Award 2022!

Дегустаційний конкурс East European Beer Award 2022: основні дати і категорії пивного змагання