«Правда» варитиме з бельгійцями Brasserie de la Senne унікальну колаборацію на українських пшениці та хмелі

17 Лютого 2020

Міжнародна колаборація
21 лютого в Брюсселі на потужностях пивоварні Brasserie de la Senne відбудеться унікальна колаборація. Пивовари «Театру пива «Правда» разом із бельгійськими колегами варитимуть сорт пива в бельгійському стилі з додаванням української сировини.

Пиво під спільним українсько-бельгійським лейблом буде зварене із додаванням вітчизняної несолодованої пшениці та хмелю «Заграва», вітчизняної селекції й вирощеного в Україні. Мета – не тільки популяризація українського крафта, а й становлення вітчизняної сировини, як якісного продукту, достойного уваги. Про це «Пиво. Технології та Інновації» розповів Юрій ЗАСТАВНИЙ, засновник «Театру пива «Правда»:

– Використання «Правдою» солоду та хмелю вітчизняного виробництва – результат наших 5-річних зусиль з розвитку цього напряму. Рік тому ми уклали домовленості зі Славутським солодовим заводом щодо експерименту з вирощування та виробництва солоду крафтового ґатунку. І вже починаємо його використовувати. Ще раніше була проведена аналогічна робота по хмелю, що зараз починає увінчуватися успіхом. Ми отримали перші три сорти хмелю, вирощених в Україні: два української селекції, один німецької. Пивоварня почала працювати з гранулами хмелю, вирощеного у 80 км від Львова. Ми прагнули мати локальний хміль, тому розпочали співпрацю з місцевим господарством, до речі, контакти якого я колись побачив в журналі «Пиво. Т.І.». В ряді сортів «Правда» принципово з самого початку використовує український хміль, це «Львівський народний ель», «Зеник». Пшеничне пиво вариться на вітчизняному солоді.

Нагадаємо, у 2016 році засновник пивоварні Brasserie de la Senne Бернар Лебук зварив два ексклюзивні пива для «Театру пива «Правда» на потужностях львівського заводу. Це було відоме пиво цієї бельгійської броварні під назвою Taras Boulba, а також Сезон з додаванням кукурудзяних пластівців і жита у колаборації з тодішнім головним пивоваром «Правди» Корі МакГіннесом.

Довідка:
Пиво Brasserie de la Senne створюється двома закоханими у свою справу пивоварами з Брюсселя: Іваном Де Бетсі (Yvan De Baets) і Бернардом Лебохом (Bernard Leboucq). Вони працюють на маленькій пивоварні, з повагою ставлячись до традицій пивоваріння: їх пиво нефільтроване, непастеризоване, без будь-яких добавок, зварено на сировину найвищої якості. Безкомпромісне ставлення до якості – одна з головних відмінних рис пивоварні. Пивоварня названа на честь річки Сенне в Брюсселі, на берегах якої місто виникло тисячу років тому.