Представники IARD та інтернет-рітейлери розробили міжнародні стандарти інтернет-торгівлі

28 Травня 2021

Інтернет-торгівля
12 великих виробників пива, вина і міцних напоїв, що входять до складу Міжнародного альянсу відповідального споживання алкоголю (IARD), і 14 міжнародних і регіональних онлайн-рітейлерів розробили всесвітні стандарти онлайн-продажів і доставки алкоголю.

Алкогольну галузь представляють AB InBev, Asahi, Carlsberg, Heineken, Kirin, Molson Coors, Diageo, Pernod Ricard, Bacardi, Brown-Forman, Beam Suntory, William Grant & Sons. Інтернет-рітейлерів –Drizly, Uber Eats, Glovo, jd.com і інші компанії. Учасники угоди закликають гравців ринку онлайн-торгівлі приєднатися до співпраці і стимулювати розробку аналогічних стандартів в своїх країнах.

– Ці глобальні заходи безпеки для алкогольної онлайн-роздроби покривають весь процес – від моменту початку покупки до моменту доставки, що дозволяє запобігти доставку алкоголю неповнолітнім або п’яним покупцям, – сказав виконавчий директор компанії Beam Suntory і голова ради директорів IARD Альберт Балади.

За даними Euromonitor, за 2020 рік продажі алкоголю через інтернет виросли на 33% при загальному скороченні обсягу продажів алкоголю на 6%. На частку онлайн-торгівлі довелося 4% всіх продажів алкоголю в сегменті офф-трейд. За період 2015-2020 років онлайн-торгівля алкоголем у вартісному вираженні зросла на 120%, а загальний обсяг продажів в 2020 році склав 36,8 млрд доларів США. До 2024 року на ключових ринках обсяг продажу алкоголю через інтернет у вартісному вираженні виросте на 74%.

Щоб стимулювати розвиток ринку в руслі відповідального споживання алкоголю, виробники і онлайн-продавці розробили п’ять основних правил, яких повинні дотримуватися всі учасники ринку.

Контроль віку покупців алкоголю. Онлайн-сервіси – учасники угоди використовують для цього цифрові технології: просять користувача просканувати документи і зняти фото чи відео для звірення з документами, потім документи покупця ще раз перевіряються при доставці замовлення.

Використання механізмів, що обмежують доставку алкоголю неповнолітнім або п’яним покупцям, а також там і тоді, коли це заборонено законом.

Навчання кур’єрів і стимулювання їх відповідати вимогам і не вручати замовлений алкоголь при виникненні сумнівів. Учасники угоди навчають кур’єрів взаємодії з підозрілими покупцями (п’яними, провідними себе нервово), а також забороняють наступні замовлення споживачам, які ведуть себе агресивно при спілкуванні з кур’єром. При цьому з покупців можуть брати додаткову комісію за повернення замовлення на склад.

Інформування споживачів про небезпеки зловживання алкоголю, впровадження механізмів, що дозволяють споживачам, які не бажають бачити рекламу або пропозиції про покупку алкоголю, відключити для себе ці розділи онлайн-магазинів.

Моніторинг дотримання стандартів і підтримка їх використання як основи для створення локальних і національних правил.