Презентація імператорського стаута в харківському шоу-ресторані AltBier

13 Січня 2018

Цілих 6 років засновник харківської сім’ї ресторанів «Альтбір» Сергій Коваленко і його пивовари Лібор Чех і Роберт Криз шукають рецепт ідеального імператорського стаута. Це король темних сортів, дуже насичене і міцне пиво. Russian imperial stout почали варити в Англії спеціально для двору російської імператриці Катерини II.

12 січня 2018 року обидва ресторани офіційно представили дві нові версії цього сорту, зварених Лібором і Робертом. Незважаючи на певну різницю, їх об’єднують однакові характеристики (OG 22%, ABV 10%, IBU 12,5) і загальне авторське бачення: імператорський стаут повинен бути своєрідним «пивним портвейном», міцним і солодкуватим. Звідси ноти порто і початкова солодкість в смаку, яка поступово змінюється хмільною гіркотою. Щоб отримати складний і потужний смак, пивовари «Альтбір» з року в рік збільшували термін витримки: починали з 90 днів, а нову версію витримували цілих 120 днів.

Новий імператорський стаут від «Альтбіру» завжди стає важливою подією для любителів пива в Харкові. Презентація супроводжувалась конкурсами та розіграшами, живою музикою і цікавою шоу-програмою.