Про пиво й пивоваріння – добірка україномовних книг

25 Листопада 2020

Книги про пиво та пивоваріння
Невеличка добірка книг для тих, хто цікавиться пивоварінням, варить пиво й обожнює напій.

 1. «Смак пива». Книжку про найвидатніший напій людства написав американський письменник і лектор, який консультує пивні й пивоварні проекти по всьому світі Ренді Мошер. Перекладачка –  Лана Світанкова – пивна суддя, блогерка, мандрівниця.

  Традиція варити пиво поширена майже в усьому світі, адже воно, за єгипетською легендою, врятувало світ. Цей напій можна смакувати і в спекотний літній полудень, і в холодну зимову пору, головне — уміти правильно обрати сорт пива та вдало підібрати до нього відповідну страву. Ця книжка є справжнім дарунком і для досвідчених поціновувачів пінного хмільного напою, і для тих, хто ще тільки починає пізнавати магію смаку цього трунку і відкривати для себе багатство його стилів.

  «Смак пива» є чудовою нагодою зазирнути за лаштунки дегустацій та справжнього мистецтва пивоваріння — від його витоків до сьогодення. І, звісно, її «смачніше» читати, тримаючи у руці келих доброго пива!

  2.  «Історія пива у коміксах». Це світовий бестселер від американських авторів Джонатан Геннессі з Майком Смітом, ілюстрований художником Аарон МакКоннелл. Перекладачка –  Лана Світанкова – пивна суддя, блогерка, мандрівниця.

  Ми його п’ємо. Ми його любимо. Але що ж насправді нам відомо про пиво? Воно з’явилося приблизно 7000 р. до н.е., стало однією з рушійних сил розвитку людства і, завдяки вибуху крафтової революції, досі відіграє провідну роль. В “Історії пива у коміксах”, першому графічному романі, присвяченому улюбленому напою, автори Джонатан Геннессі, Майк Сміт і художник Аарон МакКоннелл розкажуть вам усе від самого початку та познайомлять із головними героями, подіями й – так-так! – пивом, що визначало і багато в чому творило історію людства. Тут немає занудних історичних текстів – є лише майстерні ілюстрації МакКоннелла, що не обмежені одним стилем, а переходять від детальних імітацій зображень певної епохи до мультяшних діаграм та історичних карикатур, і також гідні цього оформлення місткі репліки Геннессі та Сміта на кожній сторінці. Ця приємна комбінація візуального й інформативного матеріалу однаково потішить як поціновувачів пива, так і любителів коміксів.

  3. Пиво. Історія і наука.  Автори – біологи Poб Дecoл тa Ieн Тaттepcoл.
  У цiй книжцi бioлoги Poб Дecoл тa Ieн Тaттepcoл пoкaзують, нacкiльки cклaдним явищeм є пивo в icтopичнoму, культуpнoму й пpиpoдничoму кoнтeкcтax. Ця книжкa — зaxoпливa пoдopoж icтopiєю, eвoлюцiєю й нeйpoбioлoгiєю з куxлeм пивa в pуцi.

  4. Пиво і філософія. Автор – Фріц Олгоф.

  Вічні теми та інтереси, пов`язані з пивом, — бадьора насолода, товариськість, заспокоєння, пізнання і духовність завжди актуальні. Збірка статей науковців і броварів “Пиво і філософія” ілюструє, що кухоль пива з друзями може бути гранню складного, дивовижного і безмежно чарвного життя розуму.

  Чи є об`єктивні критерії, які дозволять відокремити чудове пиво від негодящого? Що таке автентичність пива? Яке пиво можна вважати справжнім? Як оцінювати пиво і його смак? Як методи виробництва пива впливають на методи його характеристики і чи слід прагнути його найвищої якості? Як пиво відображено у стародавному епосі і міфах? Як приязнь під час споживання пива Як впливає на броварство несправедливе урядове втручання? Що таке стиль пива? Яка роль пива у житті і мисленні видатних філософів? Розкриваючи для себе сторінка за сторінкою ці та інші цікаві питання, ви переконаєтесь, що філософія  елемент пива не меншою мірою, ніж ячмінь.

  5. Cтилевий довідник BJCP 2015

  Нещодавно презентували Лана Світанкова спільно з Юрієм Заграновським презентували  україномовного видання.  Нині кожен охочий зможе ознайомитися з бета-версією пивного довідника.

  Цей довідник не має на меті обмежувати креативність пивоварів. Він був укладений, щоб сиcтематизувати знання про історичні стилі і їх сьогоденний вигляд для оцінки пива в рамках конкурсів домашніх пивоварів і конкурсів, які беруть цей довідник за основу.

  6. «заХалявна книжечка біртендерства». Авторка – Лана Світанкова

  За словами Лани, тут кожен охочий зможе знайти інформацію і про чистоту келиха, і капслоком «не совайте носик крана у пиво», і супер-стиснутий стилевий довідник, і про старіння/зберігання пива, і про більш нематеріальне типу взаємодії на рівні людей.
  Над версткою та оформленням працює Юрій Заграновський, автор проєкту Astro Beer Duck.