Про технології вирощування винограду технічних і столових сортів української селекції та технологію виготовлення з них вина дізнаються учасники бізнес-туру в рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство» 11 лютого

24 Січня 2022

Бізнес-тур

Бізнес-тур на виноградні та виноробні підприємства Одещини відбудеться 11 лютого 2022 року в рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство». Упродовж туру учасники ознайомляться з сучасними українськими сортами технічного і столового винограду та особливостями їх вирощування, візьмуть участь у дегустації автохтонних білих, рожевих і десертних вин. Що іще заплановано у програмі бізнес-туру?

Організатори конференції, медіагрупа «Технології та Інновації», разом із ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова», запланували цікавий та насичений бізнес-тур, який відбудеться за двома маршрутами.

МАРШРУТ №1

 • Відвідування Музею історії виноградарства і виноробства України, заснованого у 2005 році до 100-річного ювілею ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» НААН України.
 • Прогулянка дендропарком, розташованим біля адміністративного корпусу ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України (дендропарк був закладений у 1959 році, у ньому росте більше ніж 115 видів рослин).
 • Відвідини плантації технічного винограду сортів української селекції і майстер-клас із зимової обрізки технічного винограду, який проведе кандидат біологічних наук, завідувач відділу виноградарства Андрій Штірбу (20 хв.).
 • Демонстрація природо-орієнтованої технологія вирощування сучасних сортів для розвитку сталого виноградарства України. Проведе Марина Федоренко к. с.-г. н., с.н.с. лабораторії генетичних ресурсів винограду відділу селекції, генетики та ампелографії (20 хв.).
 • Особливості формування та збереження різноманіття ампелографічної колекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України. Проведе В’ячеслав Скрипник, доктор філософії, завідувач сектору сортовивчення та ампелографії відділу селекції, генетики та ампелографії (20 хв.).
 • Екскурсія до цеху мікровиноробства, загальною площею 307,6 кв.м, (вул. 40-річчя Перемоги, 45, смт Таїрове). Цех використовується ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України для виробництва мінімальних партій натурального виноградного вина з сортів винограду селекції Інституту.
 • Відвідування винного підвалу, де в дубових діжках визрівають натуральні вина, виготовлені з сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України.
 • Дегустація ексклюзивних вин із сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України, об’єднаних брендом «Таїровські вина», – від столових до десертних. У тому числі будуть презентовані й новинки інституту – молоді вина врожаю 2021 року з сортів винограду Загрей, Ароматний, Ярило, Рубін Таїровський та ін. Дегустація відбудеться за підтримки Асоціації сомельє України.

МАРШРУТ№2

 • Поїздка на плантацію столового винограду ФГ «Джабурія» (Овідіопольський р-н, с. Роксолана), де на площі 6 га успішно вирощують виноград столових сортів селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України – Оригінал, Аркадія, Кишмиш Таїровський, Одеський сувенір, Загадка, Персей та ін. Новинка господарства –каліфорнійська шпалера. Також власники виноградника розкажуть про особливості виготовлення граппи.
 • Відвідування ТОВ «ГРІН ТЕХНОЛОДЖІ ЛТД», де вирощують 8 гектарів винограду за унікальною інтенсивною закордонною технологією. На плантації встановлена італійська шпалера для вирощування винограду. У своїй роботі фермерське господарство застосовує новітні практики та передові європейські технології.
 • Відвідини сучасного винзаводу (узгоджується).

 

Бізнес-тур допоможе учасникам IV Міжнародної науково-практичної конференції «Успішне виноградарство та виноробство» впевнитися, що в Україні є величезний потенціал для виноградарства і виноробства, що вина із винограду української селекції не поступаються за якістю класичним винам європейських сортів, а столовий виноград, вирощений в Україні, здатен бути конкурентоспроможним на ринках країни і світу.

 

Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:

Ірина Калюжна, тел.:+38 096 458 76 82

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел: +38 097 759 25 83

 

Головний Організаційний та Науковий партнер – ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова»

Генеральний Юридичний партнер – ППФ «Пахаренко і партнери»

Головний Галузевий партнер – ГС «Укрсадвинпром»

Генеральний Інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації» (Drinks.Technologies) www.techdrinks.info

Медіапартнери конференції – спеціалізовані журнали «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» www.techhorticulture.com,  «Ягідник», www.jagodnik.info (Україна), Wine of Ukraine (www.wineofukraine.com), інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

 

УВАГА!

Участь у конференції можлива лише за умови підтвердження повної вакцинації учасника електронним сертифікатом чи друкованим відповідником, або довідки про одужання після перенесеного COVID-19 за останні 6 місяців, негативний ПЛР або експрес-тест, дійсний 72 години.

Будь ласка, подбайте заздалегідь про генерацію сертифікатів у додатку «Дія».

Конференція відбудеться з дотриманням усіх санітарних норм і правил. Учасники будуть забезпечені достатньою кількістю масок і санітайзерів. Виставка-презентація обладнання, технологій і матеріалів буде проведена з дотриманням дистанції між стендами. Конференц-зали будуть провітрюватися. У приміщеннях працює сучасна потужна система кондиціювання. Учасникам заходу радимо зберігати соціальну дистанцію, утриматися від обіймів і рукостискань. Компаніям, які презентуватимуть продукцію на стендах, пропонуємо встановити захисні екрани.

Звертаємося до учасників з проханням серйозно ставитися до нинішньої ситуації з розповсюдженням COVID-19 в Україні. Вищезазначені заходи з безпеки націлені на посилення вашої особистої безпеки. Рекомендуємо виміряти температуру тіла перед виходом із дому та у випадку нездужання лишитися вдома. Ви можете в будь-який момент зв’язатися з організаторами щодо заміни делегата.

Читайте також: ХІ Форум пивоварів і рестораторів відбудеться у Дніпрі