Просвітницька місія: Українські ЗМІ дізналися більше про крафтове пиво

12 Лютого 2020

Популяризація крафта
11 лютого в київському ресторані-пивоварні «Солом`янська броварня» відбувся прес-ланч, направлений на популяризацію крафту, як натурального продукту, і культури споживання пива! Темою стала «Крафтова революція в Україні, за підсумками Дегустаційного конкурсу пива East European Beer Award». Участь в заході взяли представники 20-и столичних видань, загалом інформаційну підтримку руху крафтового пивоваріння в Україні пообіцяли близько 30-и ЗМІ. Це початок великої справи з формування у свідомості споживачів розуміння, що існує інше пиво, якісне та різноманітне, про вибір справді натурального продукту.

Конкурс East European Beer Award став унікальним форматом для пивного ринку України. Пивне змагання в новій концепції за свою чотирирічну історію змогло зрушити та надихнути тисячі людей розвивати крафтове пивоваріння країни. Про це говорили в ході прес-конференції співорганізатори Конкурсу: Юрій Семенов, співзасновник та керівник Київської Пивної Ліги, автор методології конкурсу і Катерина Конєва, автор ідеї Конкурсу, видавець журналу Beer.Technologies.

– Любимо пиво, тему пивоваріння, пивоварів – як творчих особистостей! Пізнаємо цей захопливий світ самі і розширюємо рамки пізнання для всіх. Пропагуємо якість, натуральність, нові технології. Українське пиво має бути, так само, як і сидр, адже в нас зернова країна і країна яблуневих садів! – відзначила Катерина Конєва.

Юрій Семенов наголосив на головних принципах Конкурсу – незалежності та об’єктивності. Методика оцінювання розроблена так, щоб отримати максимально релевантну оцінку кожного зразка пива. Сліпі дегустації (судді не знають, яке пиво та від якої броварні коштують) проводяться в декілька етапів. За чесністю та прозорістю Конкурсу стежать юристи – незалежні спостерігачі. Адже перемогу має отримати найякісніше та найсмачніше пиво у стилі, яке дійсно подобається споживачеві.

Дегустаційний конкурс East European Beer Award 2020 підтримає Асоціація сомельє України та делегує 12 суддів – експертів Асоціації. Крім того свою участь у дегустаційній колегії вже підтвердили пивні експерти з Чехії, Естонії, Польщі, України. Пивними суддями активно реєструються і представники пивоварень. Усього їх має бути до 100 чоловік, – таке масове суддівство гарантує точні результати.

На прес-ланчі були присутні і представники пивоварної галузі Тимур Герасимович – засновник фестивалю Craft Beer Fest, Сергій Михайлов – пивний блогер і викладач школи пивоварів. Роман Мукоїд, доцент кафедри технологій продуктів бродіння і виноробства, кандидат технічних наук, який, до речі, повідомив, що професія пивовара, як і винороба, нині стає престижною, її опановують як випускники шкіл, так і зрілі люди – від домашніх пивоварів до працівників пивзаводів.

Місцем проведення прес-ланчу не випадково обрана  «Солом`янська броварня». Культовий ресторан-пивоварня – триразовий переможець Дегустаційного конкурсу (2016, 2017, 2019 років), переможець Ресторанної Премії «Сіль», як кращий пивний ресторан України. Історією закладу та особливостями роботи з крафтовим пивом поділився з присутніми Андрій Поздняков, директор «Солом`янської броварні». Відбулася цікава екскурсія, під час якої журналісти дізналися, як і, головне, з чого роблять пиво. Це була чудова нагода переконатися, що ремісниче пиво вариться виключно з натуральних інгредієнтів – високоякісних солоду, хмелю, підготовленої води та дріжджів особливих штаммів. Гостинний обід з дегустацією трьох сортів пива від «Солом’янської броварні» став наочним прикладом пивного фудпейрингу.

Детальніше по темі – Крафтова революція у світі та Україні,  Що таке крафтове пиво? Розвиток культури споживання пива – читайте за посиланням.