Пивна мапа України: друга презентація каталогу крафтового пива відбулася в Харкові
20 Жовтня 2021
З ідеєю проєкту гостей презентації ознайомила співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА:
Ми сьогодні презентуємо один із наших друкованих пивних проєктів – Пивну мапу України. У каталозі «BEER INSIDE. Пивна мапа України» ми розповідаємо про пивоваріння та крафтові броварні України. Під час цієї презентації знайомимо із харківськими, дніпропетровськими, полтавськими та сумськими пивоварнями. Співпрацюючи із партнерами-учасницями каталогу Beer Inside, ми плануємо презентувати пивну мапу й пиво від броварень для найширших мас у різних містах України. Ми прагнемо, щоб якомога більша кількість людей дізнавалась про культуру крафтового пивоваріння, долучались до неї, й розуміла, що існує інше пиво, відмінне від масового, – пиво авторське, вишукане. Каталог – найкращий путівник для будь-якого мандрівника, завдяки якому ти легко зможеш зорієнтуватись, де випити якісного пива.
У заході взяли участь власники та головні пивовари успішних броварень Харківщини, Дніпра, Полтави та Сум, розповіді про яких увійшли в книгу. Це, зокрема, переможці Дегустаційного конкурсу East European Beer Award: Altbier, Ale Point, Red Cat Brewery, «Харківська зернова пивоварня», «Козацька броварня», Mova brewing co., Beer House, молоді пивоварні: Remeslo Brewery, «Слобожанська броварня», виробник сидрів «Приватні сади», виробник солоду «Бел-Гер» та місцеві медіа. Броварні презентували 29 сортів пива, з-поміж якого: лагери, елі, портери й стаути, пиво з добавками (фрукти, овочі), а також сидри. Також учасники скуштували пивні смаколики від ресторану Altbier.
Привітав учасників презентації генеральний директор сім’ї закладів Altbier Сергій КОВАЛЕНКО.
– Нині кількість малих крафтових броварень зростає, проте вони становлять лише 1% пивного ринку. Ми, як крафтові виробники, забезпечуємо ринок розмаїттям смаків і стилів пива. До появи крафту вважалось, що пиво є світле, темне та пшеничне пива. Altbier випускає 30 сортів, і це лишень одна з торгових марок… Нині крафтові пивоварні – це чимала кількість працевлаштованих людей, сплата податків до місцевого бюджету, тому важливо потрібно підтримувати ці броварні. Купуйте їхнє пиво, беріть Пивну мапу й подорожуйте в інші пивні заклади.
Також під час презентації пивовари обговорили нагальні проблеми галузі й способи їх вирішення. Засновниця пивоварні Red Cat Brewery Олександра РУДЬ наголосила на можливості об’єднання пивоварів проти спільного ворога – демпінгу.
– Я рада, що ми розпочали дружньо та тісно спілкуватись. Нині мало галузей, де колеги можуть близько спілкуватися та поділитися власним досвідом. Завдяки таким заходам нам вдається обговорити те, що на часі й спробувати вирішити певні проблеми галузі. Наша пивоварня відкрилась в 2012 році, тоді наші споживачі не чули слово «крафт». Ми спільними зусиллями пояснили, що таке крафтове пиво, – поділилась Олександра. – Ми з вами не конкуренти, тому що в нас він один спільний для всіх – масове пиво. Дуже хотілось би, щоб ми об’єднались проти мас-маркету, особливо зараз. Не секрет, що зараз пивна галузь переживає найтяжчі часи. Нині в пересічного споживача не вистачає грошей, щоб купити якісне пиво, тому він іде в супермаркет й обирає напої нижчої якості.
Як відзначає Олександра РУДЬ, ще однією важливою проблемою сьогодні є демпінг на ринку.
Це відбувається в мас-маркеті, мережах і навіть в нашому середовищі. З одного боку нам потрібно реалізовувати зварене пиво, особливо пивоварням, які не мають власних мереж, але деякі речі просто неможливо допускати. Звісно, продавці викручують руки, і багато пивоварень в країні, пропонують свій крафтовий продукт за неприйнятними цінами. Є деякі пивоварні, які заходять в мережі й в Хореку з пропозицією 5 кег продаємо й 5 дають безкоштовно. Ми повинні усвідомити, що зараз торгівельні мережі і ресторани, яким, безумовно, теж дуже важко, використовують демпінгуючі броварні. А завтра, коли криза закінчиться, повернути реальні ціни в тих самих точках продажу буде неможливо. Адже мережі скоріш виведуть броварню з кранів, ніж погодяться платити більшу ціну.
Засновниця броварні Ale Point Оксана ІЛЬГОВА підкреслила важливість проведення таких заходів.
Ми вдячні Катерині Конєвій та учасникам презентації, що підтримують та організовують такі заходи, оскільки без таких подій кінцевий споживач не дізнається, що існує крафтове пиво, і чим воно відрізняється від мас-маркету та транснаціональних компаній. Такі дегустації та конкурси яскраво показують суттєву різницю пива, яке виготовляють регіональні виробники від пива, яке вироблять транснаціональні компанії. Я сподіваюсь, що тут зібрались прихильники не пастеризованого та не фільтрованого пива, оскільки цим вирізняємось від великих компаній. Наш стандарт якості вражає не тільки розмаїттям смаків, а й позитивно впливає на здоров’я. Завдяки таким регіональним заходам жителі міст зрозуміють, що купуючи пиво, вони автоматично перераховують 10 грн із кожного літра пива в бюджет міста й споживають справді якісний продукт.
Засновниця проєкту BEER INSIDE. Пивна мапа України Катерина КОНЄВА акцентує, що сьогодні важливо популяризувати крафтове пиво, ринок якого в останні роки в Україні бурхливо розвивається, а також подбати про виховання культури споживання пива, що й має на меті Пивна мапа України.
До слова, Beer Inside. Пивна мапа України – видавничий та інтернет-проєкт, який зорієнтує споживача в інформаційному просторі, допоможе дізнатись про українські крафтові, і не тільки броварні, про їхнє пиво. Завдяки каталогу, споживач зможе визначити для себе орієнтири, адже книгу сформовано за географічним принципом. У каталозі представлені всі регіони України, за алфавітом. Також укладачі проєкту розробили Пивну мапа на Google Картах, на якій розміщені пивзаводи, пивоварні-ресторани, паби, пивні магазини або торгові пивні мережі. Відтепер, подорожуючи країною, ви легко зможете знайти пивні заклади, для цього вам достатньо відкрити Google Карту, обрати місто й дізнатись, де можна скуштувати той чи той сорт пива.
Замовити паперову версію каталогу Beer Inside. Пивна мапа України!
До зустрічі на наступній презентації-дегустації каталогу Beer Inside. Пивна мапа України!
Замовити публікацію в е-версії каталогу Beer Inside. Пивна мапа України:
Анна Ільчук: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова: +38 (097) 75 925 83, +38 (095) 60 70 904, reklama.nti@gmail.com