GOLDEN ALE від «Солом’янської броварні» підтверджує свою назву золотою нагородою East European Beer Award 2019

17 Грудня 2019

Пиво переможців
Насичений золотистий ель кольору весняного сонця. Саме такі асоціації викликає у поціновувачів GOLDEN ALE від «Солом’янської броварні». Опис може здатися надто поетичним, але золото категорії Belgian strong ale Дегустаційного конкурсу East European Beer Award 2019 свідчить, що це пиво, дійсно, заслуговує найвищої оцінки! GOLDEN ALE – прекрасний приклад флагманського сорту, на яких експерти радять пивоварам будувати свої лінійки. «Солом’янська броварня» варить це пиво аж 8 років, і має цікаву передісторію його появи на виробництві.

Відзначимо, ресторан-пивоварня «Солом’янська броварня» є серцем відомої ресторанної мережі з однойменною назвою. Заклад заснований у 2011 році Миколою Заїнчковським, який був у числі перших столичних крафтовиків, за підтримки відомих пивоварів Василя Микулина та Дмитра Некрасова. Пиво тут варять на обладнанні відомого угорського виробника ZIP TECHNOLOGIES. Це високотехнологічне устаткування з комп’ютеризованою системою управління здатне виготовляти до 1000 літрів пива на добу. У «Солом’янській броварні» варять шість основних сортів пива за класичними й авторськими рецептами, а також сезонні сорти. Для виготовлення пива використовують німецький солод і гіркий хміль, чеський духмяний хміль,американські хмелі,  французькі дріжджі верхового та низового бродіння, очищену воду.

Якісне пиво, впевнені в «Солом’янській броварні», –  це в першу чергу якість вихідної сировини. Друга важлива складова – професіоналізм пивовара, його любов до своєї справи, яка передається продукту. І звісно, для хорошої роботи пивоварні необхідно якісне обладнання, економити на технологіях тут не радять.

Один з флагманських сортів «Солом’янської броварні», який вариться з самого початку роботи, – це GOLDEN ALE, що став кращим пивом категорії Belgian strong ale на конкурсі East European Beer Award 2019! В секретах та історії переможного сорту розбиратимемося далі.

Рецепт цього унікального сорту був люб’язно переданий пивоварам «Солом’янської броварні» в 2011 році Дмитром Некрасовим, в той час головним пивоваром-технологом ресторану «Юзівська Пивоварня» (Донецьк). За весь час існування ресторану тут старанно берегли рецептуру і намагалися залишити її незмінною. За 8 років GOLDEN ALE став візитівкою «Солом’янської броварні»: кожен день, знову і знову сюди повертаються сотні гостей, щоб ще раз із щирим задоволенням випити келих-другий, і відчути цей незабутній аромат і смак!

– Це один з моїх найулюбленіших сортів, не можна зварити смачне пиво, якщо його не любити. В кожній краплі GOLDEN ALE – наша любов і старання, терпіння і добро, все найкраще, що ми прагнемо подарувати нашим гостям! – відзначає пивовар «Солом’янської броварні» Оксана ЛАЗАРЕНКО.

Характеристики сорту. Пиво зварене у бельгійському стилі, золотисто-бурштинове за кольором й густо-солодкувате за смаком. Характеризується яскравою фруктовою ароматикою з солодовими тонами. Смак солодкуватий з тривалим соковитим післясмаком стиглих фруктів. Декілька оригінальних добавок нагадають шанувальникам відомі бельгійські сорти.

Параметри:
Густина 20,0%
Вміст спирту не менше 7,0%
Міжнародні одиниці гіркоти – 12,0 IBU

У складі переможного пива – солод світлий ячмінний пільзенський, солод пшеничний, солод карамельний, дріжджі Fermentis (Франція), хміль сортів Магнум, Заграва, Слов`янка, підготовлена вода.

– Келих з Голден Елем недарма нагадує форму серця, коли береш його в руки, відразу виникає відчуття тепла і комфорту. Це любов з першого ковтка! – резюмує пивовар Оксана Лазаренко.