Пивоварів закликають до об’єднання!

13 Травня 2021

Асоціація пивоварів
На Х Форумі пивоварів і рестораторів, у рамках секції «Форум Актуальний» відбулась дискусія між пивоварами щодо створення великої асоціації броварень України, до складу якої увійдуть: крафтові виробники, середні й великі  пивзаводи. Мета такої асоціації – підтримка й розвиток пивного бізнесу та відстоювання прав пивоварів на державному рівні.

Директор пивзаводу «Рівень» Мар’ян Года назвав основні проблеми з якими зіштовхнулись пивовари у період пандемії:

Останній рік приніс нові виклики: зросли ціна на комплектуючі обладнання, енергоносії, сировину – солод, та й в цілому на зерно. Якщо ж говорити в цілому про галузь, то ні для кого не є таємницею, що економіка України перебуває не в найкращому становищі. Це було і при попередній влад, і при нинішній. Два роки ми не бачимо позитивних зрушень, ми чуємо про проблеми пов’язані з пандемією, із загрозою війни, але про економіку не говорять, тому що вона перебуває в стані стагнації. Якщо ж і планується 2-3,5% зростання, то це цифри не співмірні з рівнем індексу інфляції, а оскільки пиво це не продукт першої необхідності, то воно як лакмусовий папір відразу реагує на нездорові явища в економіці. Тому упродовж кількох останніх років ми відстежуємо системний спад обсягів виробництва по Україні. Ця цифра становить близько 5%.

Мар’ян Года також наголосив на тому, що сьогодні важливо було б створити асоціацію пивоварів, до складу якої увійдуть: і малі, і середні, і великі виробники.

Я думаю, що цю сім’ю пивоварів потрібно об’єднати, адже проблеми однакові для всіх: проблема продажів, збуту, постачання сировини, вирішення питань на законодавчому рівні. Долати їх потрібно спільними зусиллями.

Пивовар, член ради директорів асоціації «Незалежні броварні України» Дмитро Некрасов розповів, що об’єднання броварень вже існує.

На одному з перших Форумів, ми фактично розпочали свою діяльність. Коли з’явилась ліцензія на 500 тис, ресторатори розуміли або йти в тінь, або щось змінювати. Тоді був наш перший досвід спілкування з владою. Силами нашого ком’юніті вдалось переконати одного депутата й ми відстояли зниження ціни для малих виробників. Згодом, працюючи у цьому напрямку, намагаючись переконати владу, що потрібно градаційно підходити до оподаткування, ліцензій, акцизного збору. Проте тоді ми зіштовхнулись з тим, що влада спілкуватиметься тільки із офіційно зареєстрованими організаціями. І десь два роки тому декілька пивоварень вирішили створити асоціацію.  Сьогодні асоціація «Незалежні броварні України» юридично зареєстрована.

Дмитро Некрасов розповів, що нині члени асоціації намагаються збільшити граничний обсяг виробництва пива для малих виробників, зменшити ставку акцизу для крафтовиків на 50% і скасувати отримання окремої ліцензії на оптову торгівлю пивом для малих виробників пива.

Ми запрошуємо долучитись до асоціації усіх охочих. Чим це може бути корисно? Ми організовуємо брифінги, ділимось досвідом роботи, проводимо сліпі дегустації. Ми плануємо співпрацювати з дегустаційними конкурсами й фестивалями.

У результаті дискусії пивовари дійшли згоди, що передусім потрібно залучити максимальну кількість виробників для того, щоб вони могли спілкуватись, проводити круглі столи, боротись із проблемами та відстоювати власні інтереси на державному рівні.