Пивзавод «Рівень»: секрет успіху – витримана часом класика

28 Вересня 2021

Пивоваріння по-українськи
«Рівень» – один із найстаріших пивзаводів України. Донедавна вважалося, що завод був заснований у 1849 році, але нещодавно був знайдений звіт волинського губернатора за 1847 рік, в якому є згадка про завод. Отож, наступного, 2022 року, «Рівень» відзначить своє 175-річчя. Шануючи свою історію, завод не зупиняється на досягнутому – постійно вдосконалює потужності та технології пивоваріння. Як результат, цьогоріч пивзавод здобув золото у категорії Pale Lager і срібло у категорії Pale Lager Special на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award-2021. Рішенням оргкомітету пивзаводу «Рівень» присудили Гран-прі конкурсу, адже два з трьох поданих зразків були визнані кращими в Україні. За лаштунки приготування переможного пива зазирнули й журналісти проєкту Beer. Technologies&Innovations.

Акцент на якісну сировину

Одним із найважливіших складників пива є сировина. Для приготування пива тут використовують хміль власного виробництва.

Хміль вирощують в селі Підлужжя на Дубенщині, де завод з 2013 року орендує 16 гектарів землі. Для зна-
менитого пива «Бергшлосс» використовують не тільки українські, а й чеські та німецькі хмелі. Солод теж використовують український – від Славутського солодового заводу. За словами директора пивзаводу Мар’яна ГОДИ, ця сировина стабільно хорошої якості, і для варок вітчизняного пива додають лишень кілька відсотків імпортного солоду Wayermann. Дріжджі мікробілоги вирощують власноруч.

– Ми віддаємо перевагу рідким Budvar Yeast H. Їх ми привозимо у пробірці з Чехії, після чого наша мікробіологічна лабораторія їх розмножує, – розповідає головний пивовар Пршемисл БРОЖ.

Яке ж пиво без якісної води? Для варок пива тут використовують артезіанську воду, яка попередньо
проходить процес фільтрації та водопідготовки.

Унікальна технологія приготування пива

Головний пивовар «Рівня» Пршемисл Брож, чех за національністю, варить пиво популярним у Чехії відварним методом:

– Для мене виглядає дивно, коли чеський чи німецький лагери варять настійним методом. Навіть
в університеті мене вчили робити або одно-, або двовідварним. Та й нині все більше крафтовиків намагаються перейняти на цю технологію.

Сама технологія варки класична: дроблення солоду та затирання сусла, відділення дробини та варіння сусла з хмелем, очищення й охолодження сусла, бродіння та дозрівання. Для різних сортів і рецептур пива ці етапи можуть варіюватися. Наприклад, якщо до складу майбутнього пива, крім ячмінного солоду, входить рисовий, то він затирається окремо. Іноді доводиться проводити затирання 3-4 рази. Після очищення в вірпулі та проходження через пластинчастий теплообмінник Alfa Laval до сусла додають дріжджі, і воно
відправляється на 5-7 днів у бродильні чани. Ємності українського виробника «Інтерпромтех» осна-
щені пристроями для вимірювання та контролю температури. Для дозрівання пиво перекачується в
лагерні танки.

Детальніше про особливості створення переможних сортів читайте на сторінках  Beer. Technologies&Innovations  №20!

Поспішайте оформити підписку на журнал 2022 року (вартість – 450 грн)!

Марина Захарчук: тел. +38 (097) 17 49 269, beertechdrinks.com
Лариса Товкач: тел.: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net