Ринок безалкольного пива зросте на 31%

10 Лютого 2021

Безалкогольне пиво
На тлі пандемії частка слабо- і безалкогольних напоїв на ринку зросла до 3%. За оцінкою аналітиків IWSR, до 2024 року обсяг цього сегменту збільшиться на 31%.

У десяти ключових країнах (Австралія, Бразилія, Німеччина, Іспанія, Канада, Великобританія, США, Франція, ПАР і Японія) споживання алкоголю скоротилося в 2020 році приблизно на 5% в порівнянні з 2019-м, а споживання слабо-і безалкогольних напоїв , хоча і лише на 1%, але все-таки зросло. Однак в різних країнах ситуація була різною.

Так, в Німеччині, де і до пандемії безалкогольне пиво займало потужні позиції, обсяг його скоротився майже на 5% через закриття барів і ресторанів. А в США, незважаючи на всі складнощі, приріст слабо- і безалкогольного сегменту склав 30%.

На всіх основних ринках збережеться тенденція до зростання, а драйверами збільшення обсягу стануть Німеччина, США і Іспанія. Найвищий приріст рік до року у відсотках може продемонструвати ПАР – 16% (це обумовлено ефектом низької бази).

92% сегменту слабо- і безалкогольних напоїв припадає на пиво і сидр. За останній рік зростання обсягу цієї категорії становив лише 0,5%. Завдяки інвестиціям великих виробників споживачі вже дуже добре знайомі з такими напоями та вважають їх якісними продуктами. Але на ринок будуть виходити все більше малих і крафтового виробників безалкогольного пива.

А ось безалкогольні спірити, які складають лише 0,6% категорії, за останній рік показали приріст на 32,7% завдяки розвитку інтересу до домашніх коктейлів. До 2024 року очікується приріст на 14% за рахунок появи нових продуктів і зростання споживчого попиту.

Сегмент слабо- і безалкогольних готових коктейлів зріс на 10,2%, в основному за рахунок Японії. Слабо- і безалкогольне вино зросла на 4,9% завдяки помітному збільшенню його продажів в США і Британії. Обидві категорії до 2024 року, за прогнозами аналітиків, виростуть на 7-8%.

При цьому аналітики відзначають, що обсяг ринку безалкогольних версій традиційних алкогольних напоїв за останній рік виріс на 4,5%, а ось слабоалкогольних – скоротився на 5,5%. Зниження обумовлене невдалими результатами традиційних пивних слабоалкогольних брендів на найбільших ринках – в Німеччині та Іспанії об’ємних ринках. Однак споживачі виявляють інтерес до слабоалкогольних версіях коктейлів, віскі, джина і інших напоїв.

Аналітики відзначають, що споживачі більше прагнуть не до відмови від алкоголю, а до помірного його вживання. 58% споживачів кажуть, що вибирають безалкогольні напої замість алкогольних у одних і тих же ситуаціях споживання. Тільки 14% споживачів безалкогольного пива та інших напоїв не п’ють алкоголь взагалі.

Безалкогольний сектор добре себе показав під час пандемії, зокрема, тому, що такі напої добре підходять для розслабленого домашнього вжитку. До того ж для споживачів все більше важливий смак, і вони готові платити за безалкогольне пиво та інші напої стільки ж, скільки за звичайні версії.