Sigrist: контроль технологічних процесів

19 Квітня 2021

Пивоваріння
Компанія Sigrist пропонує фітометри для контролю процесу варіння. Про контроль на різних етапах – у статті журналу Beer. Technologies&Innovations.

Процес фільтрації

Мутність у нефільтрованому пиві. Якщо вимірювати це значення у нефільтрованому пиві, можна оптимізувати використання фільтраційних засобів, зменшити витрати та забезпечити якість продукту. Вимірювання проводять за допомогою TurBiScat 90°, TurbiGuard і PhaseGuard T. Контроль і моніторинг фільтрації. Вимірювання колоїдної мутності за допомогою розсіяного світла
під кутом 90° як показника прозорості – важливий параметр якості пива. Вимірюючи розсіяне світло під кутом 25°, пивовар може виявити частинки кізельгуру та дріжджових клітини. До того ж можна контролювати кізельгур у випадку відмови або поломки фільтру. Кут 25° виявився оптимальним кутом для вимірювання цих частинок при досить високій чутливості. Провідні пивоварні у всьому світі прийняли вдалу комбінацію вимірювання з кутами 90/25°. Звичайно, фотометр TurBiScat 90/25° видає ці виміряні значення з компенсацією їхніх відхилень за кольором.

Розділ фаз

Вода/сусло. Чітко визначений перехід від сусла до води під час промивання труб водою можна виявити протягом декількох секунд за допомогою PhaseGuard C. Таким чином, вода не потрапляє в сусло, а водовідвідна вода не забруднена ним. Це гарантує скорочення втрат сусла, промивної води та кількості стічних вод.

Дріжджі/пиво. За допомогою такого контролю фазового переходу від дріжджів до пива можна уникнути втрати продукту. Турбідиметр PhaseGuard HT з короткою довжиною шляху світла та подовженою головкою забезпечує цей процес.

Пиво/вода. При зберіганні на складах різні сорти пива закачуються в резервуари. Під час заміни продуктів у результаті проміжного промивання водою втрачається кілька гектолітрів напою на тиждень. Застосування фазового оптичного вимикача на основі PhaseGuard C зменшує втрати пива, підвищує якість напою та убезпечує його від розбавлення.

Процес дозування

Дозування дріжджів/сусла. Ця процедура може бути реалізована за допомогою двох простих датчиків вимірювання мутності у приладі TurbiGuard. Перший датчик вимірює мутність сусла, що надходить, а другий – загальну мутність сусла та дріжджів після дозування дріжджів. З урахуванням різниці, обчисленої за двома сигналами, концентрація дріжджів може бути задана безпосередньо у мільйонах дріжджових клітин на мілілітр.

Контроль кольору продукту

Колір деяких видів пива регулюється або солодовим екстрактом, смаженим солодовим пивом, або додаванням карамелі. Таке постійне вимірювання кольору дозволить точно контролювати дозування в суміші компонентів.
Для цього використовується in-line монітор кольору пива ColorPlus. Також постійне вимірювання кольору перед заповненням – це
важливий параметр в управлінні якістю. Це вимірювання може здійснюватися за допомогою ColorPlus або з використанням TurBiScat, в який вбудований відповідний модуль (опція). Вимірювання проводять з компенсацією помутніння оптики відповідно до вимог EBC при довжині хвилі світла 430 нм та при порівнянні з даними лабораторії.

Контроль якості процесу сепарації

Сепаратори використовуються в різних місцях пивоварних заводів: у пивоварні після чану гідроциклонів для сусла, у бродильній кімнаті для переробки дріжджів, у відділенні суміші пива/дріжджів та часто у фільтрувальній кімнаті. Застосовуються PhaseGuard T або TurbiGuard із включенням сигналізації та виконавчих пристроїв, коли мутність перевищує межу. Цей процес виконується з метою оптимізації якості продукції.

Контроль якості процесу очищення води

Мутність в очищеній воді. AquaMaster з AquaScat P з принципом вимірювання розсіяного світла під кутом 90° відповідно до ISO 7027/EN27027. Номінальний діапазон 0÷100 FNU. Діапазони 8 шкал, які вільно програмуються. Роздільна здатність 0,001 FNU.
Значення pH в очищеній воді. AquaMaster з датчиком рН для діапазону вимірювання 0÷14. Електропровідність в очищеній воді.
AquaMaster з датчиком електропровідності з діапазоном 1÷300’000 мкСм/см, точність ± 3% при 1÷100 мСм/см і ± 5% при 100÷300 мСм/см. ОВП в очищеній воді. AquaMaster з датчиком Redox з діапазоном вимірювання: -1500÷1500мВ. Розчинений кисень в очищеній воді. AquaMaster з кисневим датчиком і діапазоном вимірювання 4÷25 ppm. Точність (при 25 °C) – 1±0,05% об’єм., 21±0,2% об’єм., 50 ±0,5% об’єм. Інші параметри та діапазони – залежно від того, які опції замовлено.

Ще більше статтей читайте в журналі Beer. Technologies&Innovations  №17-18-19.

Придбати журнал можна в нашому інтернет-магазині.

Поспішайте оформити підписку на журнал 2021 року  (вартість – 450 грн)!

Анна Ільчук, тел .: +38 (068) 568 66 58, nti.beer@gmail.com
Лариса Товкач: тел .: +38 (097) 96 89 516, sad.nti@ukr.net