Сільська пивоварня стала фіналістом міжнародного Дегустаційного конкурсу пива East European Beer Award 2020

15 Червня 2020

Успішний локальний бізнес-проєкт
Журналісти медіа-групи Технології та Інновації своє професійне свято вирішили відзначити на пивоварні, – до того ж, не в місті, а в сільській глибинці. Пивоварня «DUBEN BRÄU» є прикладом успішного бізнес-проєкту, створеного в сільській місцевості, – власне, як і інші крафтові броварні, які сьогодні масово відкриваються в Україні.
Як розповідають засновники Дмитро Таргоній і Олександр Пастух, кілька років тому їм спало на думку створити власну пивоварню. У результаті їх спільної праці  виник новий «пивний бренд» – «DUBEN BRÄU».

Ідея створення пивоварні у нас виникла під час відпочинку, за кухлем пива. Ми подумали, а чому б не створити власний бренд пива. Від ідеї до дій: спочатку шукали приміщення, обладнання, отримали всі необхідні дозволи. І от вже більше року функціює наша пивоварня у Вербі, що на Дубенщині, – ділиться Олександр Пастух.

Не зважаючи на те, що «DUBEN BRÄU» функціює лише рік, вони  вже встигли заявити про себе на Дегустаційному конкурсі East European Beer Award, зокрема, їхній Milk Stout увійшов у десятку кращих у категорії « Porter/Stout».

Нас вже знають у Львові, Рівному, в Києві, Ужгороді, на Житомирщині. Ну і звичайно, що неабиякої популярності дубенське пиво має у рідному Дубні, – коментує Олександр.

До моменту відкриття броварні пішло близько 3-ох років праці. Починали з реконструкції будівлі та території, згодом придбали спеціалізоване обладнання. На пивоварні встановили сучасний варильний порядок на 1000 л від українського виробника Пивояр, ЦКТ від Термо-Пак, систему кондиціонування приміщення, змінили підлогу на спеціалізовану, для харчового виробництва.

Секрет смачного пива у якісній сировині.

Здебільшого, виготовляємо пиво з імпортної сировини, проте нещодавно зварили з українського солоду (виробник ПрАТ «Дятьківці»). Пиво «Дубенський ель» вийшло бюджетним і смачним. Щодо хмелю, то купуємо якісні чеські, німецькі, та англійські сорти, тому і пиво виходить дуже смачне. Солод використовуємо німецького виробництва «Weyermann», а дріжджі – бельгійські «Fermentis». Крім того, до «Бельгійського елю» додаємо ірландський мох. Вода у Вербі якісна, артезіанська, – розповідає Дмитро Таргоній.

Сьогодні на «DUBEN BRÄU» варять шість сортів пива: Milk Stout, IPA, Duben Ale, Bitter, Waissbier, London br.

З асортиментом ми постійно експериментуємо, оскільки споживач постійно потребує новинок. Хоча є й постійні види, які користуються попитом серед наших клієнтів, – додає Дмитро. У нас можна придбати розливне й пляшкове пиво, також продаємо пиво у кегах і «подарункові набори» з шести видів пива «DUBEN BRÄU». Придбати пиво можна у фірмових закладах: у Львові – це паб на проспекті Червоної калини, 109, а у Дубні – вул.Кирила і Мефодія, 3.

Нагадуємо, Дегустаційний конкурс пива і сидрів East European Beer Award 2020 відбувся 11-12 березня в Рівному. 2020 року захід зібрав разом 85 пивоварень зі всієї України та закордону, в тому числі з Білорусії, Великобританії, Германії, Австрії. Пивовари подали на дегустацію 331 зразок пива у 20 категоріях. Якість зразків та відповідність категорії оцінювали 95 пивних судів. 32 пивоварні-учасниці завоювали золоті, срібні та бронзові медалі в різних категоріях.