Сорт Glueh Kriek - пиво, підігріте на крані

12 Лютого 2018

Тренд
Цікава альтернатива звичним “зимовим” глінтвейнам і гарячим коктейлям «hot toddies» з міцними алкогольними напоями в складі, – сезонний сорт пива Glueh Kriek від портлендської пивоварні Cascade Brewing. Це купажований кислий ель з прянощами, черешнею і нотою вишневого пирога в ароматі. Подається Glueh Kriek теплим, пише VinePair.

Пивовари Cascade Brewing варять цей сорт тільки взимку. Предком пива Glueh Kriek, образно кажучи, є старовинний напій – підігрітий ель з прянощами, в ході приготування в який занурювали розпечений лом. Інгредієнти в варіаціях таких коктейлів були різноманітні: яєчні жовтки, ром, хліб, гаряче молоко, вино, кориця, мускатний горіх, імбир. Такі “теплі” рецепти слугували не для смакового розмаїття, для рішення технологічних проблем – відсутності систем охолодження або опалення.

Cascade Glueh Kriek – це купаж кислого червоного і блонд-елю, міцністю 8,6%. Подається напій при температурі близько 70 градусів з додаванням скибочки апельсина, прикрашається гвоздикою. Цей сорт придумав головний пивовар Cascade Brewing Рон Гансберг, надихнувшись поїздками по Центральній Європі.

– Такі продукти існують вже давно в Центральній Європі, але зазвичай їх роблять на основі вина, – розповідає купажист Cascade Кевін Мартін. «Пивний» варіант порушує традиції, але в цьому стилі існує широка різноманітність.

Готувати гарячі коктейлі з пива і міцного алкоголю в останні роки намагаються все більше барменів. Бармен Plank Town Brewing Company Ентоні Бруно із Спрінгфілда розливав підігрітий стаут ​​для гостей, що приходять в бар з морозу. У злегка підсолоджений напій він додавав естрагон, лавровий лист, чорний перець, грейпфрутову цедру і трохи кавового лікеру.

У 2013 році пивоварні Dogfish Head і Eataly’s Birreria випустили лімітований FLIP Ale, який подавали в брюпабі і підігрівали спеціально зробленими залізними цвяхами. Подібний лімітований сорт випускала раніше і Great Lakes Brewing.

Сьогодні Cascade – єдина американська пивоварня, яка регулярно випускає гаряче пиво – підігрітий вишнево-черешневий ель з прянощами взимку і теплий яблучний кислий ель восени.

Що стосується технології приготування Glueh Kriek, Cascade використовує 35-метрову спіраль з нержавіючої сталі, яка служить теплообмінником і веде прямо до крана. Коли бармен відкриває кран, пиво з кега проходить через спіраль і нагрівається з 2 до 70 градусів. Швидкий нагрів зберігає характеристики пива, на відміну від переливання пива з кег до “повільних варочників” для нагріву і підтримки температури, як робили раніше.

Порівну змішані кислий червоний і блонд-ель, витримані 14 місяців в дубових бочках, підсолоджують диким медом і додають спеції. Важливо, що навіть невеликі зміни температури можуть помітно змінити кислотність фруктів.

– Ми намагаємося підтримувати баланс цукру, кислотності і прянощів. Ми виявили, що не можемо просто рік за роком говорити, що використовуємо 90 кг меду, тому що в один рік цього буде занадто багато, в іншій – недостатньо, – розповідають пивовари.

Незвичайне пиво вже стало одним з найпопулярніших розливних сортів Cascade. Його можна спробувати виключно в барах Cascade Barrel House і The Lodge в Портленді (Орегон) від Дня подяки до Дня святого Патріка.

Фото: VinePair