Споживання пива на душу населення в Чехії скоротилося на 13 літрів

11 Березня 2021

Пиво
У 2020 році кожен чех випив в середньому 129 літрів пива – це на 13 літрів менше, ніж роком раніше. Зниження зумовлене обмеженнями роботи барів і закриттям кордонів для туристів.

За даними податкової служби, на яку покликається Чеське об’єднання пивоварів і солодовників, обсяг оподаткованого акцизами пива скоротився з 16 до 14 млн гектолітрів. Таким чином, обсяг випущеного в продаж пива скоротився на 14,4%. Це рекордне зниження в історії статистики. Раніше максимальне зниження продажів було зареєстровано в роки фінансової кризи: у 2009 році скорочення склало 6%, в 2010-му – трохи менше 9%.

У 2019 середньостастичний чех випивав літр пива за 2,5 дні, а в 2020-му – вже за 2,8 дні, підрахували в об’єднанні пивоварів. Більшу частину 2020 року пити в певних було не можна, тому чехи пили пиво в основному вдома. Однак це не привело до зростання споживання – в перерахунку на душу населення споживання скоротилося з 142 до 129. Великий внесок у зниження внесло й припинення туристичного потоку.

– Пиво – частина нашого життя, культури та історії. Воно також грає важливу соціальну роль, є невід’ємною частиною зустрічей між людьми. Могло здатися, що споживання пива вдома призведе до зростання споживання. Але виявилося навпаки: споживання не виросло і навіть не залишилося стабільним, воно знизилося, – розповідає виконавчий директор асоціації пивоварів Мартіна Ференцова.

Дані податкового відомства охоплюють тільки обкладене акцизами алкогольне пиво. Більш докладні дані про те, як змінився обсяг пивного ринку з урахуванням експорту та безалкогольного пива, асоціація пивоварів представить в квітні. Тоді ж стане зрозуміло, чи зберегла Чехія перше місце в світі за обсягом споживання пива на душу населення.