Театр пива «Правда» розпочав власний бочковий проєкт

03 Червня 2021

This is box title
З давніх часів бочку використовують для витримки алкогольних напоїв, що надає їм особливих органолептичних та ароматичних властивостей. Водночас витримка в бочці більше асоціюється з вином або ж з міцними напоями і менше – з пивом. Утім, вона здатна змінити якість пива.
Ба більше, десь 100-200 років тому усе пиво бродило в дерев’яних бочках, – розповідає засновник Театру пива «Правда» Юрій Заставний.

Головний пивовар «Правди» Ігор Чертов розповідає про новий бочковий проєкт.

Брюсель, Берлін, Лейпциг – відомі любителям пива своїми кислими сортами, і ми подумали, чому б не додати до цього списку Львів. Для реалізації нашої ідеї ми розпочали шукати партнерів для побудови нашого парку бочок. Ми знайшли їх в Україні. Тепер у результаті співпраці у нас є парк бочок від виноробні Сергія Стаховського. Технологія виробництва кислих сортів відрізняється від звичайних сортів, бо замість зброджувальних цукрів потрібно дати дріжджам і бактеріям не зброджувальні цукри й крохмалі, щоб вони могли виконувати свою роботу. Переважна кількість дріжджів і бактерій, які створюють кислі сорти пива є анаеробними,  тобто вони працюють при наявності кисню, зрештою тут на допомогу приходять бочки. Ми використовуємо бочки з-під сорту вина Merlot, у результаті чого наші кислі сорти набудуть характеристик цього вина.

Виробництво кислого пива – це тривалий процес, тому  на пивоварні спочатку готують сусло, заливають його в бочки  і забувають про нього приблизно на рік.