У Рівному проклали «Маршрут крафтового пива»

01 Червня 2020

Огляд
Нещодавно у Рівному презентували оновлену концепцію  проєкту «Рівненщина туристична». Окрім природних та історичних перлин, автори проєкту відзначили рівненські пивоварні. Рівнянам та гостям міста пропонують відвідати відомі паби міста.

У Рівному віднедавна запрацював пивний туристичний маршрут.

Розпочати свій пивний тур радять з  ресторації «Кант», яка розміщена у старовинній будівлі пивзаводу «Рівень», історія якого сягає 19 ст. Родзинкою  «Канту» є  пивоварня з чи не єдиною в Україні технологією відкритого бродіння пива, розташована прямо у залі, відповідно всі відвідувачі мають змогу спостерігати за процесами приготування напою. Кажуть, що майстерність пивовара перевіряється вмінням зварити справжній лагер. Головний пивовар, чех Пшемисл БРОЖ, як ніхто знається на цьому. Тому, правильний лагер  чеський Pils, переможець багатьох конкурсів, можна скуштувати саме у «Канті».  Крім того, у закладі представлені такі стилі як індійський світлий ель (IPA) та різні його варіації, Extra Stout, пшеничне Witbier та періодично варяться цікаві тематичні сорти.

Адреса: вулиця Коперника 9

Далі можна заглянути до гастропабу Father (Фазер), де можна скуштувати Baltic Porter.  Він також належить до групи лагерів, проте це міцне темне пиво з вираженим солодовим профілем та приємним ароматом сухофруктів, шоколаду та кави. До речі, він може непогано смакувати з десертом. Також радять скуштувати ІРА.  Офіціанти не лише можуть трішки розказати про кожен стиль представлений у закладі, а й порадять страву, що найкраще пасуватиме до нього. До речі, у Фазері також можна придбати крафтове пиво інших виробників.

Адреса: вулиця Степана Бандери 24а.

Наступна зупинка – «Броварня на Грушевського», тут радять звернути увагу на  Weisbeer. Це німецьке пшеничне пиво з ледь відчутним ароматом гвоздики, який йому надають особливі дріжджі, пишною пінною шапкою, насичено-золотого кольору. Його подають із шматочком лимона, сік якого підсилює і прикрашає цей стиль. Пиво тут вариться за авторськими рецептурами, а пивна карта закладу представлена 7 сортами. Саме тут можна спробувати 2 пива в одному бокалі, так зване «Різане пиво». Завдяки різній густині напою, темне та світле не змішуються і відділяються у бокалі рівною лінією.  Залежно  від сезону, ресторан пропонує особливі сорти пива – з додаванням ягід, фуктів, пряних трав та спецій.

Адреса: вул. Грушевського, 77

Далі прямуємо до доволі молодої броварні «Кружак», яка належить до ресторанної мережі «Ventotto». Вони починали із 2 стилів, проте активно розвиваються і постійно додають до своєї лінійки нові. Зараз найпопулярнішими є IPA, APA, Blond Ale, Weizen, Stout, Premium та Dark Lager.

Адреса: вулиця Тиха, 10

Остання зупинка – Сталева гора. Найбільший паб у Рівному. Вони пропонують таке пиво власного виробництва: Stahlberg Dunkel (темне), Stahlberg Lager (світле фільтроване), Stahlberg Helles (світле не фільтроване), Stahlberg Weizenbier (пшеничне), Stahlberg Marzenbier (напівтемне), Stahlberg Helles Amber (світле не фільтроване).

Адреса: вулиця Відінська, 1Б

 

До слова, маршрут складає 8,4 км.