Вирушаємо в пивні мандри!

26 Лютого 2021

Пивні мандри
Хочете дізнатися про особливості приготування пива, почути найпопулярніші байки про пиво та скуштувати незвичні сорти від кращих пивоварів? У нагоді стануть пивні тури.

Поїздки на пивоварні заводи та броварні завжди приваблювали пивних фанів можливістю продегустувати якісного пива. Нині ж формат таких мандрів дещо змінився, під час екскурсій-дегустацій туристи можуть побачити процес виробництва і відкрити для себе секрети якості напою, а також під час дегустації просто з ємності обрати напій до смаку. Звичайно ж, скуштувати особливе «пивне» меню й навіть дізнатися про пивні традиції та обряди.

Пивні мандри стали традиційними у Європі, – досить згадати пивні тури до колиски пивоваріння – Чехії. Чехія пишається своїм пивом не менше, ніж різноманітною архітектурою та давньої історією. Кожен регіон країни нараховує сотні видів цього напою, а кожне містечко може похизуватися найкращим стилем пива. Тому нерідко пивні заклади організовують екскурсії. Під час прогулянки, туристи відвідують кілька празьких броварень, у кожній з яких куштують пиво, оцінюють незабутній аромат і смак кожного сорту. Гостей зустрічає пивний гід, який розповідає про історію чеського пивоваріння, сорти пива, традиції, способи приготування та вживання пива, а також про найпопулярніші пивні заклади та про традиційні закуски й основи фудпейрингу. Навіть ті, хто майже або зовсім не п’є пиво, приїжджаючи до Праги, не можуть втриматись, аби не скуштувати цей знаменитий напій. При кожній броварні є затишні ресторани, що пропонують традиційні чеські страви. Тут завжди є можливість послухати народну чеську музику, потанцювати й відпочити в романтичній історичній атмосфері.

Останні кілька років і в Україні активно розвивається пивний туризм. Броварні запрошують на екскурсії та проводять дегустації. Це сприяє популяризації напою і розвитку культури споживання пива. Одними з перших пивні мандри у кращі броварні, паби й пивомаркети почала організувати медіагрупа «Технології та Інновації» у рамках традиційного Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів. На другий день заходу учасники  відправляються в пивний тур «Крафтовий шлях», який включає візити на виробництво, знайомство з технологічним обладнанням, технологією випуску пива, з філософією пивоварні, спілкування з власниками бізнесу і пивоварами, а також дегустацію пива і пивного меню. Протягом 2016 – 2020 років було проведено 11 пивних турів, під час яких учасники Форуму відвідали пивні заклади Рівного, Харкова, Дніпра, Львова та Києва та ін.

Проведення екскурсій-дегустацій на власне виробництво стає для багатьох пивоварень важливим напрямком роботи зі споживачами. Так, для харківської пивоварні Ale Point пивні тури є не разовими заходами, а постійно діючим проєктом. Пивоварня Ale Point заснована в 2017 році, однак називає себе спадкоємицею кращої Харківської броварні Ігнатищева, яка постачала елі до двору Миколи ІІ. Засновники пивоварні наголошують, що вони Ale Point взяла на себе відповідальність за виробництво для жителів і гостей Харкова високоякісного пива, яке не тільки повторює, а й додає нові яскраві фарби до кращих зразків пивоварні Ігнатищева.

Любителям пива й тим, хто лише відкриває для себе величезну смакову палітру найдавнішого в світі напою пивоварня Ale Point Brewery пропонує детальне ознайомлення з усіма виробничими підрозділами. Акцент робиться на натуральності продукту: пиво, зварене Ale Point Brewery,  не піддається ані фільтрації, ні пастеризації. Завдяки власній лабораторії тут строго слідкують за чистотою виробництва і напою, готова продукція зберігається при температурі:

Лінійка пива ” Original ” від+ 5 ° до +12 ° – 45 діб, від+ 12 ° до +25 ° – 21 доба.

Лінійка пива ” Modern ” від+ 5 ° до +12 ° – 30-45 діб, від+ 12 ° до +25 ° – 21 доба, залежно від сорту.

Лінійка пива ” Legendary ” від+ 5 ° до +25 ° – від 6 до 24 місяців, залежно від сорту.

Лінійка пива ” Marginal2021 ” від+ 5 ° до +12 ° – від 45 до 730 діб, залежно від сорту.

Варто підкреслити, що технологія виробництва спрямована на розлив нефільтрованих та непастеризованих сортів пива, які чітко потрапляють під світову класифікацію BJCP та з легкістю зможуть заповнити пивну карту Вашого закладу.

Засновники пивоварні що п’ятниці запрошують пивних фанів і пивоварів на екскурсії.

У рамках екскурсії-дегустації у пиволюбів є можливість: ознайомитись із пивоварнею та лабораторією та побачити процес збільшення потужностей. Усі охочі також мають нагоду продегустувати такі лінійки пива:

«Original» – смак молодості ваших  батьків;

«Modern» – сучасне бачення класичних сортів пива;

«Legendary» – поєднання найпопулярніших класичних стилів елів, які стали поштовхом для створення виставки «Скуштуй картину на смак».

«Marginal-2021» – нестандартні та інноваційні стилі пива, які тільки-но починають свій шлях в Україні та розривають шаблони стандартів і традицій.

Відповідно до основ фудпейрингу, всі ці сорти пива пропонують скуштувати із різними видами закусок.

А якщо ви хочете вирушити у власну пивну мандрівку, то вам допоможе каталог Beer Inside. Пивна мапа України. Проєкт цікавий любителям пива. Споживач зможе легко визначити для себе орієнтири й обрати пивний заклад чи улюблений напій, оскільки каталог сформовано за географічним принципом.

Подорожуючи країною, можна заздалегідь запланувати візити на ті чи ті пивоварні,  паби або пивні ресторани.  Збираєтеся в Харків? Любите стаут? Шукаєте закуску до улюбленого напою? Завітайте до «Red Cat Brewery», «Ale Point Brewery» чи «Альтбір»,  тут ви зможете скуштувати пиво, яке вам напевно сподобається.

У каталозі  можна не просто знайти інформацію про пивні заклади України, а й ознайомитись із технологією приготування пива, розмаїттям стилів цього вишуканого напою.