Цифра дня: у Чехії скоротилось виробництво пива на 8%

05 Серпня 2021

Пиво в Чехії
У першому півріччі 2021 року чеські пивоварні скоротили виробництво на 8%, до 549,19 гектолітрів. Про це повідомляє Чеська асоціація пивоварень і солодовень.

На відміну від першого кварталу 2021 року, після відчутних збитків на внутрішньому ринку на тлі коронавірусних обмежень, у другому кварталі ситуація для виробників пива у Чехії почала покращуватися. Споживання розливного пива в Чеській Республіці в першому кварталі скоротилося на 600 тис. гектолітрів, або на 28%. Споживачі частіше купували пляшкове пиво.

Падіння не компенсувало зростання експорту на 6%. Попри проблеми в першому півріччі чеське пиво посилило свої позиції на міжнародній арені: у 2021 році в престижному рейтингу популярності та репутації, який регулярно складають «Пивовари Європи» (Brewers of Europe), йому вдалося зміцнити свою репутацію і вперше в історії отримати відзнаку вищої категорії з рейтингом «Відмінне».

Чеські пивоварні в Чехії минулого року зварили 20,1 млн гектолітрів пива, але за цей період споживання пива на душу населення скоротилося приблизно на 7 літрів, що пов’язане насамперед з закриттям ресторанів і відсутністю туристів. Для 14-ти найбільших виробників хмільного напою це стало найгіршим показником з 1960-их років.

У «докоронавірусному» 2019 році виробництво пива в Чехії стало рекордним – 21,6 млн гектолітрів.