У Британії змінять систему розрахунку диференційованих акцизів для малих пивоварів

06 Грудня 2021

Акциз

Пивовари та торгові організації Британії схвалили пропозиції уряду щодо вдосконалення існуючої структури диференціації пивних акцизів для малих пивоварів.

 

Завдяки внесеним змінам вдасться усунути перешкоди для зростання малих пивоварень. Представник British Beer and Pub Association (BBPA) уточнив, що «у сукупності з недавнім зниженням акцизних ставок зміни до схеми диференціації акцизів для малих пивоварень допоможуть стимулювати зростання бізнесу та інвестицій у британські пивоварні — як великі, так і малі». Багато представників пивоварної галузі роками закликали до реформи, оскільки колишня схема акцизного оподаткування призвела до ринкових спотворень. Внесені пропозиції повністю захистять інтереси малих пивоварів, які становлять понад 90% пивоварної галузі у Великій Британії.

Насамперед уряд запропонував обкладати підвищеним акцизом підприємства з обсягом виробництва від 2500 гектолітрів замість 2100 гектолітрів, як це було раніше. Також у ході реформи планують знизити ставку податку для виробників з обсягом від 2500 гектолітрів до 55% замість 60% – це забезпечить пивоварам більш плавний перехід до нових ставок. При подальшому підвищенні обсягів виробництва акцизна ставка також плавно підвищуватиметься.

Такий підхід дозволить невеликим пивоварням розширюватись без втрати наявних податкових пільг. Представники пивоварної промисловості схвально сприйняли нові виправлення. Otter Brewery Ltd, Timothy Taylor’s, Adnams та інші компанії підтримали рішення казначейства. Раніше канцлер казначейства Сполученого Королівства Ріші Сунак оголосив, що заплановане на 2022 рік підвищення акцизів на алкогольні напої буде скасовано, і представив програму, згідно з якою до 2023 року акцизна ставка на розливне пиво і сидр скоротиться на 5%.

Читайте також: Що чекає на учасників XI Форуму пивоварів і рестораторів?