У Британії зростає попит на безалкогольне пиво

02 Червня 2021

Безалкогольне пиво
Під час пандемії чимало людей або відмовились від споживання алкоголю, або перейшли на слабоалкогольні чи безалкогольні напої.

Представники руху за усвідомлене споживання алкоголю Club Soda провели дослідження про те, як змінюються звички споживачів. За даними звіту, якби продажі слабо- і безалкогольних напоїв відповідали запиту цієї категорії, вартість цього сегменту ринку в Британії досягла б 5 млрд фунтів.

За даними Heineken UK, на початку 2020 року категорія слабо- і безалкогольних напоїв показала
36-відсоткове зростання і досягла вартості 94 млн фунтів. Категорія займала 0,6% ринку пива і сидру в Британії. Пандемія посилила інтерес до помірного споживання алкоголю, і компанія вважає, що в подальшому попит на слабо- і безалкогольні напої буде тільки рости.

За даними Club Soda, 49% дорослих британців або не п’ють алкоголю взагалі, або планують незабаром скоротити його споживання. Хоча на частку слабо- і безалкогольних напоїв припадає лише 1 відсоток продажів, у пошукових запитах в Google на них припадає 10 відсотків, що свідчить про інтерес споживачів до такої продукції.

Найчастіше люди хочуть скоротити споживання алкоголю з метою поліпшення душевного (43%) і фізичного здоров’я (38%), а також для зниження ваги (26%).

Чотири з п’яти (88%) помірних споживачів алкоголю купують і вживають і алкогольні, і безалкогольні напої. 44% споживачів, переходячи від звичайних напоїв до слабо -і безалкогольним, зберігають вірність улюбленим маркам, але 12% поки не знайшли для себе марки, безалкогольні версії якої їм подобаються.

Хоча найчастіше в інтернеті шукають безалкогольне вино, колишні споживачі вина найчастіше переключаються на безалкогольне пиво. Оскільки асортимент безалкогольних напоїв менше, ніж алкогольних, переходячи на безалкогольні версії, люди починають вживати менше різних напоїв. Якщо в середньому число різних категорій напоїв, які п’є середній споживач, так само 3,8, то для споживачів безалкогольних напоїв це всього 2,5 категорії.

93% споживачів купують слабо- і безалкогольні напої в супермаркетах, 48% – в онлайн-магазинах,
35% – в пабах, 23% – в ресторанах, 20% – в барах.

За даними опитування YouGov, майже дві третини дорослих британців куштували слабо і безалкогольні версії звичних напоїв, а чверть називає себе регулярними їх споживачами. Опитування Alcohol Change UK показало, що дві третини британців зараз активно прагнуть вести здоровий спосіб життя.

Читайте також: Безалкогольне пиво: від стандартів якості – до крафтового виробництва