У Франції створили ароматне пиво, яке допомагає відновити нюх після коронавірусу
12 Листопада 2021
Паризька пивоварня Paname за сприяння агентства L'Associé створила обмежену серію пива, яка допомагає людям відновити нюх після перенесеного коронавірусу.
До лінійки увійшли DDH Session NEIPA (садові та тропічні фрукти з відтінком лемонграсу), Pineapple Peach Sour Gose (ананас та персик з легким лимонним присмаком) та Imperial DDH Fruit IPA (апельсини сорту «королік» та каламондін — каламондін).
За оцінками дослідників, 86% людей, які перехворіли на ковід, страждають від паросмії — часткового або повного спотворення смаків і запахів. Більшість пацієнтів нюх і смак відновлюються через кілька тижнів, але іноді доводиться звертатися до екстремальних варіантів ароматерапії — вдихання сильних, різких запахів на кшталт кави, імбиру або паленої цедри апельсина.
Ідея створення ароматерапії пивом належить Марку Форгану та Джеймі Стендену, креативним директорам L’Associé.
Я заразився коронавірусом у вересні 2020 року і також втратив нюх. Потім згадав, якось читав про перенавчання мозку: виявляється, можна змусити його знову розпізнавати запахи, — згадує Марк Форган. — Я почав тренуватися кілька разів на день. За фактом, я просто нюхав кмин, і одного разу мені вдалося почути запахи знову.
Свій досвід Марк вирішив обговорити із Джеймі Стенденом.
Ми живемо у Франції – тут вся культура тримається на їжі та напоях, тому втрата запаху – образливий ляпас. Зазвичай пивовари вигадують пиво, а ми концепцію та дизайн упаковки. На цей раз ідея прийшла до нас, і ми передали її пивоварам.
Команда хотіла зробити пиво справді запашним, але не вплинути на його смак. У Paname працюють майстри своєї справи, тому Форган та Стенден не сумнівалися в успіху свого нового проекту. Першу партію ароматичного пива приготували в обсязі 8 000 літрів, і вона вже майже розпродана. Продукція з’явилася на полицях у середині літа.
На етикетці розробили інструкцію з пивної ароматерапії. Потрібно відкрити пляшку, перелити напій у склянку та 20 секунд подихати над ним. У цей час постарайтеся максимально сконцентруватися на ароматі, згадати, на що він схожий на більше. Виконувати таку процедуру радять якнайчастіше.
Людям сподобалося й саме пиво — а лікування стало ще приємнішим, бо „ліки“ потім можна випити. І зовсім не обов’язково нюхати баночки з кмином весь день, як я.
Читайте також: Дегустаційний конкурс East European Beer Award 2022: основні дати і категорії пивного змагання