У Кракові відновили рецепт старовинного білого пива

12 Січня 2021

Пиво
 Історик і археолог Славомир Дрия з Папського університету Іоанна Павла II відновив рецепт білого пива, яке варили в Кракові з XIII століття, але на початку XIX століття традиція була втрачена, пише Profibeer.

Дрия – пивовар-любитель, співзасновник Польської асоціації домашніх пивоварів. Він вирішив повторити технологію, яка використовувалася в старовину, і вивчив документи, що збереглися. Для цього він зібрав осад зі стін підвалу палацу Любомирських в Кракові, де колись варили пиво.

– Приміщення, де ми зібрали осад, раніше використовувалися для варіння і бродіння пива. У процесі відкритого бродіння дріжджі осідають на стінах, де вони можуть зберігатися століттями, тому у нас були підстави припускати, що саме ці дріжджі використовувалися тоді для пива, – розповідає Дрия.

За допомогою колег з сільськогосподарського університету Кракова, Сілезького університету в Катовіце і Чеського дослідного інституту солоду  і пива Дрию вдалося отримати живі дріжджі та розробити рецепт пива.

– Ми знаємо технологію виробництва солоду і можемо припустити, що сучасні пшеничні солоди трохи відрізняються від тих, що використовували тоді. У нас є дріжджі, і ми більш-менш уявляємо тодішні технології виробництва, – говорить учений. За його словами, у краківських пивоварів була особлива технологія обробки хмелю – його обсмажували на повільному вогні.

У XVI столітті Краків був одним з пивоварних центрів Європи. У місті працювали близько 140 броварень, але з часом місто прийшов в занепад, і пивоварні традиції були втрачені. Сьогодні в місті з’являються нові крафтові пивоварні. Одна з них – U Pana Pukala – і зварить пиво по історичному рецептом. Воно буде готове в квітні-травні.

Дрия розповідає, що пиво вийшло досить цікавим, лише трохи відрізняється від сучасного. При цьому воно на 90% відповідає історичному оригіналу.

– Це світле легке пиво зі смаком пшениці і стійкою піною. Ідеально для літа, – каже вчений.

Пиво отримало назву Piwo Krakowskie Białe, або Cerevisia Alba Cracoviensis. Дрия сподівається, що так буде покладено початок відродженню старовинної краківського стилю.