У Китаї виявили найдавніші свідчення вживання пива
03 Вересня 2021
Висновки засновані на аналізі давніх горщиків, знайдених на місці поховання в Цяотоу, що робить це місце одним з найстаріших у світі місць вживання пива.
Кераміка була розписана білим, а деякі посудини прикрашені абстрактними узорами. Як повідомляється в дослідженні, ці артефакти, ймовірно, є одними з «найраніших відомих розписних керамічних виробів у світі». Подібної кераміки не було знайдено в жодних інших пам’ятках того часу.
Читайте також: «Термо-Паб»: виготовимо разом найкраще пиво
Дослідницька група проаналізувала різні види керамічних виробів, знайдених в Цяотоу. Сім з 20 посудин, які були частиною їх аналізу, виявилися горщиками типу Ху з довгою шиєю, які використовувалися для пиття алкоголю в більш пізні історичні періоди.
Щоб підтвердити, що посудини використовувалися для пиття алкоголю, дослідницька група проаналізувала залишки мікрофосилій — крохмаль, фітоліти (скам’янілі рослинні залишки) і гриби, витягнуті з внутрішніх поверхонь горщиків. Залишки порівнювали з контрольними зразками, отриманими з ґрунту, що оточує судини.
Команда визначила мікроботанічні (гранули крохмалю і фітоліти) і мікробні (цвіль і дріжджі) залишки в горщиках, які відповідають залишкам від бродіння пива і не зустрічаються в природних умовах у ґрунті або інших артефактах.
«Завдяки аналізу залишків горщиків з Цяотоу наші результати показали, що керамічний посуд використовували для зберігання пива в найзагальнішому сенсі — тобто ферментованого напою з рису», — говорить співавтор Чжу Хоуцун Ван, доцент кафедри антропології в Дартмуті.
«Це стародавнє пиво, однак, не було б схоже на IPA, яке у нас є сьогодні. Найімовірніше, це був злегка зброджений солодкий напій, ймовірно, мутного кольору», — додав він.
Результати також показали, що фітоліти рисового лушпиння та інших рослин також були присутні в залишках від горщиків. Можливо, вони були додані в пиво як агенти бродіння.
З огляду на те, що кераміка була знайдена поряд з похованнями в нежитловому районі, дослідники дійшли висновку, що горщики з пивом, ймовірно, використовувалися в ритуальних церемоніях, пов’язаних з похованням померлих. Вони припускають, що ритуальне вживання алкоголю могло бути невіддільною частиною налагодження соціальних відносин і співробітництва.
Читайте також: Пиво з низьким вмістом алкоголю, або як відповісти на цей глобальний тренд