У Німеччині впали ціни на пиво: пивовари вимагають від уряду допомоги

02 Лютого 2022

Пиво

За повідомленням видання Die Welt, Німецька асоціація пивоварів (DBB) вступила в конфлікт із роздрібними продавцями через їхню політику ціноутворення. «Ціни на пиво в Німеччині надто низькі», — наголошують представники DBB і закликають уряд переглянути правила.

Асоціація звинувачує продовольчі мережі в тому, що вони псують ринок пива і тим самим знецінюють його. Як пояснює глава DBB Хольгер Ейхеле, під час пандемії в магазинах дуже часто запускали різноманітні акції на брендове пиво, що перетворилося на «руйнівну цінову війну» між пивоварами та роздрібними продавцями.

Будь хто має бути готовий заплатити за якісне пиво правильну ціну, — наголошує Ейхеле. — Нам хотілося б, щоб це зрозуміли і мережеві магазини, але вони явно не хочуть допускати надмірного підвищення собівартості.

У рекламних брошурах зі знижками пиво зазвичай розташовують на перших або останніх сторінках, що посилює його помітність. Пиво змушує покупців звертати увагу інші продукти харчування.

Ми рішуче підтримуємо міністра сільського господарства, коли він вимагає від продавців розумних цін на продовольчі товари, – каже Ейхеле. — Але при цьому важливо, щоб федеральний уряд мав вплив на роздрібні мережі.

Мережа Edeka, лідер продовольчого ринку Німеччини, відповідаючи на звинувачення DBB, стверджує, що «споживачі в Німеччині та Європі нині страждають від інфляції та зростання цін на продукти харчування». «На користь покупців ми не можемо і не хочемо збільшувати ціни. Це серйозна справа», – додає представник Edeka.

Багато великих пивоварних заводів оголосили про підвищення цін навесні 2022 року на тлі різкого зростання витрат на енергію, сировину та пакувальні матеріали.

Дані DBB показують, що пандемія призвела до великих втрат у секторі німецького пивоваріння у 2021 році. Обсяги продажів алкогольного пива стали меншими на 200-300 млн літрів. Це падіння багато в чому є результатом локдауну та масового скасування заходів. Експерти впевнені, що ринок поновиться, але дуже повільно.

Читайте також: Пивоваріння в Україні: що і як? Учасники ХІ Форуму пивоварів і рестораторів обговорять актуальну ситуацію в галузі