У Швейцарії відбувся Swiss Beer Award

14 Грудня 2021

Конкурс

У пивному змаганні взяли участь більше 400 сортів пива. Перекладачка, пивна суддя Лана Світанкова  у своєму Facebook розповіла
  про суддівство у конкурсі.

Головна мета конкурсу – загальна промоція швейцарського пива і підвищення обізнаності про нього споживачів, тому за медальки, які відзначатимуть якість продукту, і подальші промо івенти змагаються тільки ті сорти пива, які є у постійному продажі, або постійні сезонні продукти місцевих пивоварень. Що, погодьтеся, логічно і відповідає меті конкурсу, сенсу просувати пиво, яке ніхто більше не варитиме. Орги настільки піклуються про найкращу репрезентацію пива, що навіть перевіряють відповідність категорії і радять, куди краще перенести, якщо що. Вартість участі різна, в залежності від розміру пивоварні.

Як розповідає Лана Світанкова, медаль отримує пиво, яке набрало певну кількість балів, але не більше 30% усіх учасників. Суддівство тривало два тижні, кожне пиво оцінюють щонайменше дві групи суддів, щоб уникнути упередженості.

Сенсорна оцінка йде як по загальним показникам, так і на стильову відповідність (8 параметрів) однієї з 45 категорій. Все це заноситься в онлайн-систему, яка зберігає всі дані і фідбек, малює павутинку-профіль кожному пиву. Крім того, кожне пиво проходить лабораторну оцінку: заміри алкоголю, карбонізації, стабільності піни, кольору, всього, що можна поміряти. І ці заміри порівнюються з даними на етикетці, наприклад, якщо алкоголь відрізняється від зазначеного більше ніж певне значення, пиво дискваліфікують (пивоварня отримує всі заміри, фідбек, але не змагається за відзнаку). Етикетка теж проходить оцінку на відповідність вимогам (вміст алкоголю, виділення алергенів жирним шрифтом і т.д) і отримує бали за кожен позитивний пункт. І от сума цих всіх факторів і буде фінальною оцінкою пива.
Команда у мене всі два дні була чудова, дуже вдячна їй за компанію, обмін думками і поглядами. Це було безумовно enriching. Організація всього – ідеальна, по таймінгу, вмісту і оперативності.