У Запоріжжі незабаром відкриють експозицію, присвячену історії пивоваріння регіону

14 Січня 2021

Музей пивоваріння
 Колекціонер пивної атрибутки Дмитро Назаренко спільно із Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм вирішили організувати виставку.

За словами Дмитра Назаренка, ще 12 років тому виникла ідея створити музей пива, тоді навіть домовлялись із пивзаводом «Славутич» про підтримку проєкту, проте у фінансуванні відмовили.

– Ми вирішили зробити експозицію й розповісти про наше запорізьке пиво. Історія регіонального пивоваріння бере початок у 1832 році. До Революції у Запорізькій області було 28 заводів, відомими стали лише 5, а про решту ніхто окрім колекціонерів не знає, – ділиться колекціонер пивної атрибутки Дмитро Назаренко. – У Львові є власний музей історії пива, у Полтаві є музей пива та самогону, в Умані також планують  відкрити свій, ми ж вирішили зробити акцент на пивоварінні Запорізької області.

Минулоріч у грудні автор ідеї  виставки домовився  з директором музею про майбутню експозицію. ЇЇ відкриття заплановане на кінець лютого.

– Ми постійно співпрацюємо з нашим краєзнавчим музеєм, і відповідно ми запропонували зробити експозицію, тим паче за останній час додалось чимало цікавих матеріалів: документів, фотографій, пивних банок, і навіть альбом пивних етикеток, усіх сортів пива, яке випускалось на Першому запорізькому пивзаводі, – розповідає Дмитро. – Експонати для майбутньої виставки надають колеги по цеху, колекціонери пивної атрибутики й працівники колишніх пивзаводів. Долучитися до створення нової експозиції можуть усі охочі.