Український сорт пива може потрапити до довідника BJCP!

27 Вересня 2021

Пиво

Перша українська пивна суддя, перекладачка і блогерка Лана Світанкова спільно з ГС «Незалежні броварні України» ініціювали створення та реєстрацію Ukrainian Golden Ale.

– Я довго сиділа на цій ідеї, радилася з людьми, які зробили для цього багато, вагалася, але, здається, час уже взяти себе і цю справу в руки і за допомоги інших титанів таки оформити український стиль пива. Отой Golden Ale, який і не бельгійський голден, і не британський голден, досить міцний але не дуже фенольний, досить солодкий, і так далі. Годі соромитися, вважати, що нема у нас нічого свого, час назвати його таки Ukrainian Golden Ale, і подати в довідники і класифікатори, – розповідає Лана Світанкова на своїй сторінці у мережі Facebook.

Читайте також: Мар’ян ГОДА, «Рівень»: «Задля підтримки пивної галузі України пивоварам потрібно об’єднуватися!»

Нині розпочався перший етап – збір інформації про сорт. Спілка «Незалежні броварні України» закликає долучитись пивоварні, які варять Golden Ale. Пивоварам потрібно заповнити форму і розповісти про особливості свого Golden Ale.

До слова, в Україні це пиво варять: Ресторан-пивоварня “Чумаков” First Dnipro Brewery Varvar brewery Ципа – Tsypa Brewery Південна Степова Броварня «Дрофа» El Drinko Altbier Brewery Copper Head. Beer Workshop Rock Dog Brewery Kumpel Beer Солом’янська броварня Ten Men brewery Харьковская Зерновая lucky_men_brewery Ale Point brewery Харьков TALER ZZ_Brewer Bierwelle.

Далі заплановані: збір зразків від пивоварень, дегустація і підготовка опису. Потім домовленість на етикетках так його і позначати: Ukrainian Golden Ale.

Читайте також: Перша українська сертифікована пивна суддя Лана Світанкова: Пиво для мене: і фах, і професія, і любов