В Україні створили Національну ресторанну асоціацію

05 Жовтня 2021

Національна ресторанна асоціація

39 учасників і 400 закладів: НРАУ об’єднує рестораторів з усієї країни, аби разом відстоювати інтереси галузі. Про це НРАУ повідомляє на офіційному сайті.

У пріоритетах Національної ресторанної асоціації України — взаємодія з органами державної влади, лобіювання інтересів ресторанної галузі, просування необхідних галузі законів, справедливі правила гри, а також безпека ведення бізнесу в Україні.

Про це учасники Асоціації заявили під час офіційної презентації НРАУ. Навесні 19 фаундерів засновали Асоціацію, а сьогодні її представляють близько 400 закладів. В найближчих планах — розширення, тож НРАУ радо запрошує приєднатись до них усіх гравців ресторанного ринку, аби разом покращувати сферу гостинності в Україні.
«Тільки об’єднуючи всіх рестораторів ми можемо змінити ситуацію на краще», — переконані учасники НРАУ.

«Ми вважаємо, що ресторанна галузь виросла настільки, що має дуже великий вплив на українську економіку. Ресторатори — помітні гравці економічного ринку, вони ставлять амбітні цілі та хочуть розвивати галузь гостинності в нашій країні. І в рамках НРАУ ми готові знайомитися між собою, ділитися досвідом і розповідати про ідеї та подальші дії», — кажуть у НРАУ.

Сергій Гусовський, координатор правління НРАУ
Ресторани Гусовських (Pantagruel, Napule’, «Шоті», Adelle)
Це велика честь допомагати координувати діяльність унікальної бізнес структури, що створена за сучасними міжнародними стандартами і працює на користь її учасників. Це вперше за 30 років існування України ресторатори зібралися в такому форматі. Всі хто, входить до НРАУ, разом формують порядок денний. Така ресторанна асоціація існує вже близько 100 років в США і є досить впливовою в контексті захисту інтересів її учасників. Бажаємо, щоб в Україні було так само! НРАУ налічує 40 учасників, за якими стоять близько 400 ресторанів по всій Україні. Всі члени асоціації можуть входити в ту чи іншу платформу, на даний момент їх існує 7. Наразі асоціації півроку. Кожні учасники вносять членські внески і хочу висловити вдячність їм, що вони є донорами, які підтримують нас, ми відчуваємо таку довіру вид них.
Георгій Піонов, Член правління НРАУ
Argentina Grill

Це Business membership organization, де учасниками організації мають бути бізнеси. Ми є класичною бізнес-організацією і наша довгострокова візія —  відкрита платформа, де кожен з учасників може стати найкращою версією себе. Стати ефективніше, заробляти більше.
У складі нашої асоціації найбільші гравці ринка, для яких ресторани — справа їхнього життя. Цінності організації — відкритість, співпраця, ефективність.
Розповім більше про нашу маркетинг-платформу. Її метою є донесення інформації про нас, наший діяльності для всіх потенційних членів. Всі наші напрацьовування є на нашому сайті nraua.org — тут окрім наших смислів і цінностей, ми ділимося усіма звітами про нашу діяльність.
Асоціація спрямована не тільки на рестораторів, а й на інших учасників ресторанного бізнесу. До нас можуть приєднуватися інші асоціації і також інші бізнеси, які працюють в цій сфері.
Бізнеси в усьому світі повинні працювати над цінністю створення і платформа Сергія Гусовського наразі займається цим питанням. Можливо, доведеться внести деякі зміни в законодавство, щоб це запрацювало. Друга цінність для рестораторів — спілкування. Можливість зустрітися разом на всіх внутрішніх заходах НРАУ. Також це можливість навчатися, а значить бути попереду.
Плануємо запустити свій медіа-центр, в якому будемо навчатися і розвиватися.

Тарас Середюк, член правління НРАУ
Cпіввласник MAFIA, ВАО, NAM, CASTA, Georgia

Ми на рівні фаундерів об’єднали 19 організацій. Щомісяця до нас приєднується 5-7 нових організацій і кожен з них є серйозним учасником ринку. Наша мета — об’єднати ще більше людей навколо себе, адже разом ми можемо зробити набагато більше, ніж кожен із нас окремо. Це ми бачимо на прикладі того, що ми зробили з літніми майданчиками в цьому сезоні, на рівні того, як ми брали участь в конференції щодо авторських прав, на прикладі того як ми готуємося до локдауну.
Участь в НРАУ — це досвід, який більше неможливо десь отримати, адже кожен з учасників ділитися ним всередині НРАУ. Запрошую всіх взяти участь в конференції на виставці FORECH, буде додаткова можливість поспілкуватися та запитати про деталі.
Тарас Ковальчук
Член правління НРАУ
власник закладів «Леліва», bistro Cool’Baba, «Лисий» (Тернопіль)

В регіонах працювати, мені здається, трохи важче, ніж у столиці. Адже в Києві влада під боком, більшість тренінгів, виставок також проходят в столиці. А в регіонах трохи інша ситуація. Приєднавшись до НРАУ, є можливість спілкуватися з різними гравцями ринку, дізнатися про статистику. А віднедавна, коли почали працювати внутрішні клуби НРАУ, це дало змогу залучати лінійний персонал до навчання й обговорення питань. В регіоні такого не існує, мої працівники після столиці приїжджають з натхненням і розумінням, куди рухатися далі. Це дає можливість зрозуміти, де ти знаходишся та куди рухаєшся.
Я очолюю платформу закупівельних ініціатив — це формат, коли спільно можно домовитися про постачання на групу компаній. І зараз ми домовляємося, які додаткові можливості ми можемо надати учасникам НРАУ.
Сергій Гусовський, координатор правління НРАУ
Ресторани Гусовських (Pantagruel, Napule’, «Шоті», Adelle)

Декілька слів про платформу яку я маю честь координувати — Government & Relationship.  Наприклад, це конкретні пропозиції щодо змін до постанови уряду №1236 щодо коронавірусу. З консультацією нашого юриста ми надали конкретні пропозиції в порівняльних таблицях, а вже наступного тижня відбудеться круглий стіл і ми детально поговоримо, які зміни були внесені.
Вже згадували про літні майданчики, ми так само підтримали Савву Лібкіна в його непростих стосунках з прокуратурою щодо ресторану “Дача”. Одна з дискусій зараз йде про диверсифікація в ПДВ — для ресторанів варто знизити ставку до 7%, як вже було зроблено для готелів.
Олена Мальцева
Членкиня Спостережної ради НРАУ
директорка з розвитку бізнесу kmbs
професорка kmbs

Наявність професійної бізнес асоціації тільки додає ваги ресторанному бізнесу, а ще стане великим інфраструктурним елементом України і внесе ВВП не менше, ніж технологічний сектор. Це все про взаємозалежність. І ми всі потрібні один одному. Ви маєте вплив на всю країну, завдяки цьому гастрономічний туризм буде розвиватися. Я всім раджу долучатися до НРАУ.
Михайло Бейлін
Член Спостережної ради НРАУ
співзасновник і співвласник мережі ресторанів LaFamiglia,
KYIVFOODMARKET і компанії виїзного обслуговування LFC

Важливо відзначити, що це логічний хід розвитку індустрії. Коли гравці об’єднуються з метою формувати нові стандарти, ділитися знаннями, визначати політику галузі по відношенню до держави і навпаки. Це елемент дорослішання ринку.
Загальноприйнята догма, що в Україні є кілька індустрій, за які відверто не соромно — включаючи агро й IT. Мені здається, що сектор гостинності, який росте і розвивається, також буде елементом ідентифікації нашої країни.
Маємо активні плани з регіональної представленості. Вже зараз представлена ​​велика кількість членів з Дніпра, Харкова, Одеси, Львова, Тернополя та це тільки початок. Тому наша сила в нашій єдності!
Володимир Патіс
Член Спостережної ради НРАУ
президент Української асоціації меблевиків

Сьогодні для України ресторанна галузь — це показник, на який звертають увагу. Раніше кожного разу, коли повертався з-за кордону, казав, що жалкую, що в нас такого ресторану немає. А зараз кожного разу повертаюся і розумію, що це вже не дивує. В нас сервіс набагато краще, рівень гастрономії один з найвищих в світі. Я бачу неймовірний потенціал в галузі по кількості туристів, адже всі відкривають для себе країну через сферу гостинності.