Весна 2020: пивні новинки

01 Червня 2020

Продуктивна весна
Цьогоріч весна виявилась продуктивною для броварень. Якими ж новими сортами можуть позихуватися пивовари, читайте у нашому матеріалі.

На пивоварні Rebrew вже вдруге зварили власне сезонне пиво – Freyja Pine Shoots Berliner Weisse. Як розповідають у Brew, це найбільш «теруарне» пиво в їхній лінійці.

– Навесні ми їдемо нашою командою в навколишні броварські ліси, щоб там дбайливо збирати молоді соснові пагони.  Додані в наш Freyja Pine Shoots Berliner Weisse  вони створюють чудові хвойні ноти в смаку та післясмаку цього пива. Разом із легкою кислинкою гарного берлінера маємо чудове легке та освіжаюче пиво, що миттю перенесе вас у весняний ліс, – діляться на пивоварні.

Близько 20 сортів пива зварили й у броварні Театр пива «Правда». Зокрема, SCHIEVE KOLOS – мультизерновий сезон з хмелем Заграва, спільна варка з Brasserie de la Senne в Брюсселі, 100РЕНТГЕН (session american wheat ale) для друзів з однойменного пабу, КВІТКА з сушеними квітками хмелю nelson sauvin), ТОМ ЯМ spiced pale ale з тайськими спеціями та чимало інших. Про процес варки розповідають так:

– Багато з пив розроблені для якогось формату пабу/ресторану, більшого чи меншого. Тут і Реберні, де треба було підібрати пиво під ребра з відкритого вогню, і шумний студентський паб взагалі без кухні, і Марево – неаполітанські піцци на дровах з місцевими складниками. Щоразу створення пива разом з закладом – це захоплюючий процес, що дає нам зрозуміти його історію і суть. А закладу – дізнатись більше про крафтове пиво, як з ним працювати і навіть взяти участь у варці.

Винятком не стала й броварня Ципа. Вони спільно з львівською пивоварнею Kumpel створили новий сорт – Тріпл Ципа-Кумпель.

– Світлий ель, насиченого золотого кольору, з кремоподібною піною, ігристий.  Аромат пряний з легкими нотками хмелю та алкоголю.  Смак пряний, фруктовий, з легкими цитрусовими тонами, приємним хмелевим характером, середньою гіркотою, – розповідають про новинку.