«Волинський бровар» проводить навчання для пивоварів

03 Травня 2019

Освіта
Виробник крафтового пива «Волинський Бровар», відомий своїми авторськими сортами хмільних напоїв, регулярно проводить навчання персоналу на власному підприємстві, розташованому в містечку Березне на Рівненщині. Нещодавно на пивзавод з лекціями були запрошені Валентина Миколаївна Кошова і Роман Миколайович Мукоїд – викладачі Національного університету харчових технологій.

– З кожним роком ми збільшуємо виробництво пива як за обсягами, так і за асортиментом, отже стикаємося з новими вимогами до виробництва, – розповів Микола Іващишин,  директор пивоварні «Волинський Бровар». – Щоб  добитися кращих смаків та якості напоїв, треба досконало знати технологію пивоваріння. Тому я вступив на магістратуру Національного університету харчових технологій в Києві і організував навчання своїх співробітників. Якщо люди краще знають всі технологічні процеси, з ними легше працювати. Ми розмовляємо зрозумілою всім професійною мовою. В результаті – від співробітників менше питань, вони можуть приймати самостійні рішення і ймовірність помилок на виробництві значно зменшується.

Навчання працівників проходить 3-4 рази в рік, в першу чергу – зимою, коли менше роботи. На пивзавод «Волинський Бровар» приїжджають спеціалісти, які дуже добре знаються на питаннях використання солоду, дріжджів, хмелю тощо. Але навчання проводять не тільки для пивоварів, але й для офіціантів та продавців пива – їм розповідають про культуру споживання хмільних напоїв та нюанси продажів.

Нещодавно на пивзавод з лекціями були запрошені Валентина Миколаївна Кошова і Роман Миколайович Мукоїд – викладачі Національного університету харчових технологій. Зокрема, під час навчання розглядалися такі питання: параметри та вплив на густоту сусла; затирання; процеси, які відбуваються при кожній температурній паузі (45, 64, 72, 78 градусів), при фільтрації, кип’ятінні, вірпулу; вплив температури сусла на старт бродіння, насиченість СО2 при бродінні та доброджуванні; вплив вмісту СО2 (смаковий і візуальний); вплив дріжджів на смак пива (при споживанні); причини неефективного бродіння на смак та стійкість (поганий старт, зупинка бродіння при  головному бродінні чи доброджуванні); ризики при невчасному знятті дріжджів з ЦКТ; вплив достатньої кількості СО2 в пиві (розлитому в пляшки) на смак, візуальне сприйняття, а також розглядали що означає піна в бокалі та як впливають форми бокалів на сприйняття сортів пива.