Володарі медалей East European Beer Award 2019 за кращий лагер отримали в подарунок стажування у Чехії

24 Лютого 2020

Конкурс
Переможців ІІІ Дегустаційного конкурсу пива East European Beer Award у категорії «Лагер» чеські колеги запросили на стажування до міста Світави. Така нагода випала Петру Чепразову («Ізмаїльська пивоварня», Ізмаїл), Іванові Сайко («КАНТ», Рівне) та Петру Коток («Волинський бровар», Березне). Представники компанії Czech Brewmasters на чолі з Йіндржихом Хейном гостинно зустріли українських пивоварів та допомогли їм провести час цікаво і з користю.

Що приходить на думку при слові «Чехія». Звичайно ж, пиво і ще раз пиво, а вже потім  трдельники, сосиски й архітектура. Така гастрономічно-історична подорож сподобається кожному, а якщо ви – пивовар, то Чехія відкриє нові знання, цікаві факти і подарує неперевершені дегустації.

За новими враженнями та професійним досвідом українські пивовари вирушили до міста Світави, розташованого у Пардубицькому районі Чеської Республіки. Це одне з найдавніших міст регіону засноване в середині XII століття. Саме тут розташована культова пивоварня «Na Kopečku», де власне і відбувається стажування та навчання пивоварів від компанії Czech Brewmasters. Тож делегація переможців конкурсу East European Beer Award отримала чудову можливість познайомитися з чеською технологією виробництва пива, а також з місцевою культурою, архітектурою та кухнею.

Початок гостин запам’ятався екскурсією містом та його пам’ятками, дегустацією національних страв. Наступного дня пивовари вирушили на відвідини до Мештянської пивоварні у місті Високе Мито. Вже дорогою у Світави делегація зупинилася в місті Літомишль, заснованому в Х столітті, щоб надихнутися старовинними вуличками, головною площею та побачити знаменитий замок епохи Ренесансу, включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Замок епохи Ренесансу, Літомишль

Знаковою частиною поїздки стала участь українських пивоварів у варці чеського лагера 12% двохвідварочним методом. Варка відбулася на пивоварні «Na Kopečku» під керівництвом головного пивовара Любомира ЛОУПАР. Гості не тільки долучилися до процесу, а й отримали консультації стосовно всього процесу виготовлення класичного чеського лагера.

– Найбільше у стажуванні в Чехії мене вразили масштаби пивоварні. Процес варки на нашій пивоварні аналогічний, але в таких великих масштабах мені його ще ніколи не доводилося бачити. Не менш важлива взаємодія з чеськими колегами, їхні поради – це неоцінений досвід для мене! –розповідає Іван САЙКО, пивовар ресторану-пивоварні «КАНТ».

Варница пивзаводу «Літовел»

Яскравим моментом стала екскурсія в солодовню з міні-пивоварнею в Заглиниці. Пивовари побачили всі етапи виробництва солоду, спілкувалися з майстром підприємства та, навіть, передивилися документальну історичну стрічку на цю тему. Завершувала насичений враженнями день  дегустація пива.

Відкрив свої двері українським пивоварам і пивзавод «Літовел» – хранитель класичних чеських традицій. Тут, як і раніше, дотримуються старовинних технологій: величезні мідні варниці, відкрите бродіння, ферментація і не тільки. Доповнили картину вражень музей пивоваріння та дегустація.

Фінальним акордом насиченої пивної подорожі став візит на міні-пивоварню «Ограда Віски», розташовану неподалеку від міста Летовіце.

– Сподіваємося, що наші гості провели час цікаво та з користю. І обов’язково застосують отримані знання на практиці, – відзначає представник компанії Czech Brewmasters, головний «екскурсовод» української делегації Йіржи КАРЛИК.

– Подорож була дуже цікавою. Захопила історія пивоваріння Чехії, яку нам показали з нового боку. Ми відвідали старовинну солодовню та пивоварню, музей. Пізнавальний досвід, що водночас доповнюється відвідуванням багатьох сучасних заводів. Що приємно, для мене це була зустріч зі старими друзями, яких я давно не бачив. Адже «Ізмаїльська пивоварня» розпочиналася зі співпраці з Czech Brewmasters. Однозначно, такі подорожі цінні для пивоварів. Навіть якщо ми робимо одну справу і, здавалося б, однаково, все ж кожен робить її у своєму стилі. Тому такий досвід зайвим не буває! – ділиться враженнями від подорожі Петро ЧЕПРАЗОВ, начальник виробничого відділу «Ізмаїльської пивоварні».

замок Летовице
Замок Летовіце