Як крафтовики використовують краудфандинг?
31 Березня 2021
Краудфандинг (народне фінансування, від англ. Crowdfunding, сrowd – «натовп», funding – «фінансування») – це співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші, як правило, через інтернет, щоб підтримати зусилля інших людей або організацій. Спочатку повинна бути заявлена мета, визначена необхідна грошова сума, складена калькуляція всіх витрат, а інформація про збір коштів повинна бути відкрита для всіх.
Як пише Кріс Морріс на порталі Fortune, коли пивоварня Jekyll Brewing Company в 2013 році готувалася до відкриття, засновникам не вистачило власних заощаджень і банківських позик, і вони запустили краудфандингову компанію, щоб зібрати кошти і добудувати приміщення та облаштувати опалення, вентиляцію та електрику. Було зібрано 33 949 доларів, і через п’ять місяців пивоварня почала роботу.
– Ці гроші допомогли нам добудувати пивоварню і запустити виробництво набагато швидше, ніж якби ми спиралися на власні сили. Ми дуже залежали від підтримки спільноти, і я не думаю, що ми впоралися б без неї, – розповідає Лейсі Пайл, головний маркетолог Jekyll Brewing.
Популярність краудфандингу серед пивоварів зростає. Одні використовують цей інструмент для фінансування запуску стартапу, інші за допомогою цих засобів купують нове обладнання, розширюють виробництво або оновлюють свої дегустаційні зали.
Успіх передбачити складно, і експерти радять не сподіватися тільки на краудфандинг.
– Щоб досягти успіху, потрібно бути готовим в повну силу використовувати інструменти, які дає інтернет, щоб привернути увагу до компанії. Якщо ви не присутні в соцмережах і не готові працювати на просування кампанії зі збору коштів, успіху не буде. Люди не переглядають сайти в пошуках того, на що б пожертвувати, – розповідає Тревіс Бенуа, засновник пивного краудфандингового майданчика CrowdBrewed.
Українські пивовари й бар-менеджери теж вдаютьс я до залучення краудфандингу. Так, завдяки цьому інструменту бар-менеджер Олександр Дзенгілевський заснував проєкт The Dealer Bottle Shop Kyiv.
Нині пивоварня Дідько збирає кошти на ракету для сухого охмелення. Hop Gun – ракета, яка дозволяє розкрити більше можливостей для покращення нових і існуючих сортів.
Детальніше за посиланням: https://forms.gle/NHy9SMyC1GRznDSh9