Як, попри пандемію covid-19, український ресторатор відкрив броварню у Варшаві

02 Листопада 2021

Броварня
Пандемія коронавірусу неабияк вдарила по ресторанному бізнесу. Багато закладів не пережили локдаун, адже на кілька місяців власники опинилися без прибутків. Довелося звільняти працівників. Дехто переорієнтувався, дехто подався в інші галузі. Літні місяці дали змогу надолужити втрачене. Але чи надовго? Адже карантині обмеження по всьому світу й досі суворі. А нова хвиля пандемії вже розтікається, як смалець на пательні. І поки одні думають, як врятувати бізнес від нових викликів, один сміливий українець ризикнув і відновив цілу броварню. Але не в Україні, а в центрі Варшави. Це Марк Зархін. Саме він у 1998 році разом із партнерами відкрив ресторан “Піца Челентано” у Львові, який згодом перетворився на популярну мережу. Упродовж останніх 20 років Зархін відкрив понад 30 успішних ресторанів у різних куточках України. А тепер має бізнес і в Польщі. Відсутність корупції та відкритість поляків до нових експериментів у гастрономії надихнули українського ресторатора. Про це повідомляє кореспондентка “5 каналу” Валерія Кірічєва для програми “Час за Гринвічем”.

Варшавська броварня знову запрацювала. Уперше за 17 років після банкрутства тут варять пиво. А завдячують цьому українському ресторатору, який наважився відновити виробництво.

Це один з найбільших ресторанів у Варшаві. Його площа понад 2,5 тисячі метрів. На початку XX століття тут була одна з найвідоміших у столиці Польщі пивоварень. Через банкрутство та мільйонні збитки у 2004 році це місце довелося зачинити. Легенду могли б врятувати нові інвестори, але вони так і не з’являлися. Два роки тому ризикнув і спробував відновити броварню український ресторатор Марк Зархін.

Я такого складного ресторану ще не робив. Тут і комунікації, тут і конструктивно дуже важко, логістика обслуговування – надзвичайно важка. Для мене це таке випробування, такий собі виклик, – розповів український ресторатор Марк Зархін.

Тепер “Бровари Варшавські” варять 18 видів пива, а за день відвідувачі випивають близько 300 літрів. Усе виробництво розташоване просто навпроти барменів, за скляними стінами. Хміль купують польський та німецький, дріжджі французькі чи бельгійські. Українську сировину на територію Польщі ввозити непросто. Але саму технологію пивоваріння розробив саме наш співвітчизник.

Читайте також: MAXIMUS: чим вас здивує грузинська крафтова пивоварня

Після першої варки пінний напій з українського ресторану поїхав на польський конкурс пивоварів. І з поміж 400 учасників, які приїхали з усієї країни, виграв 2 місце. Марк Захрін сподівається на успіх закладу і шукає зо пів сотні нових працівників, адже незабаром планує відкрити другу частину броварні. За технологією пивоваріння стежать українці та поляки, які створюють нові смаки для напою.

Детальніше про пивоварню читайте на сторінках журналу Beer. Technologies&Innovations №21-22.