Як правильно обрати пиво

06 Липня 2021

Пиво
Інколи люди вважають, що вибір пива – легка справа, для якої не потрібні певні знання, але це не так. Справа у тому, що, окрім вартості та смаку, величезну роль грають інші фактори, про які розповідає “Дивогляд“.
ТЕМПЕРАТУРА

Існують види пива, які необов’язково пити охолодженими, але зберігати цей напій треба все одно у холоді. Це обумовлено тим, що при зберіганні у холодильнику чи іншому охолодженому місці алкоголь повільніше псується. Саме тому обирайте пиво, яке зберігали правильно.

Читайте також: Какая температура подачи оптимальна для разных стилей пива?

УПАКУВАННЯ

Відомо, що металева банка зберігає пиво свіжим довше, ніж звичайна пляшка, бо остання гірше захищає алкоголь від променів сонця. Найменше кисень взаємодіє з пивом, коли останнє наливають у кег – така тара дозволить алкоголю якомога довше зберігати свіжість.

Також  подумайте над придбанням пива у пабі, при броварні чи у фірмовому магазині. Справа у тому, що звичайні супермаркети вимушені перевозити напій з виробництва до пакувальної лінії, а потім до магазину чи кафе, як результат пиво стає не таким смачним.

Щоб відчути різницю, можна скуштувати пиво, яке зварили вчора та зберігали у холодильнику, а також те, яке протягом декількох тижнів “подорожувало” різними місцями. Однак, якщо поблизу вас немає броварні, пабу чи фірмового магазину, то вам знадобляться такі поради:

  • купуйте холодне пиво, яке нещодавно зварили місцеві виробники (звісно ж, за умови, що вас влаштовує його смак)
  • дізнайтеся, як саме напій перевозили та зберігали перед його потраплянням до магазину.
ЕТИКЕТКА

Тут відсутні чіткі загальні правила щодо інформації, яка має міститися на етикетці ідеального пива. Проте не забувайте звертати увагу на дату виробництва та термін зберігання. Є думка, що пиво краще вживати протягом перших 3-4 тижнів після його виробництва.

СОРТ ПИВА

Окрім смаку, сорти пива також відрізняються тривалістю зберігання. Наприклад, портери, стаути та інше міцне чи темне пиво з часом має більш насичений та глибокий смак.

Саме тому вищезазначені сорти іноді рекомендують вживати не одразу, а спочатку витримати якийсь час. Натомість, хмелеві та легкі сорти пива краще пити одразу, бо з часом вони стають лише гіршими.

Читайте також: Як правильно пити пиво: 6 порад для справжніх гурманів