Як правильно пити пиво: 6 порад для справжніх гурманів
16 Червня 2020
Келих має значення! Для дегустації крафту краще використовувати спеціальний бокал з широкою серединою, що звужується до верху та за своєю формою нагадує коньячницю. А ще, кажуть що кожен сорт крафту потребує свого особливого вбрання, щоб продемонструвати свої найкращі якості. Тому коротко пройдемся по посуду: пивна кружка – для легкого лагеру чи елю, пінта – для міцного елю та пшеничного пива, сніфтер – для IPA, бельгійського елю й барлівайну, флюте – для ламбіку чи гозе, тюльпан – для стауту та сезонного елю.
Правильна температура! Те, що пиво обов’язково має бути дуже холодним – вигадка виробників холодильників. Добре охолодженим варто пити лише лагери та пільзнери (близько 10 °C). Сортам з більшою щільністю, як от елю, статуту, портеру чи барліавайну краще підходить температура лише на кілька градусів нижча за кімнатну.
Чисті рецептори! Перед тим як скуштувати крафт потрібно бути трішки голодним та не забити свої рецептори гострими й жирними стравами, кавою, тютюном чи парфумами. Тільки так ви зможете об’єктивно відчути його смак та аромат.
Аромат! Для того, щоб правильно оцінити аромат крафтового пива, спочатку зробіть повільний вдих через ніс, потім обертайте келих в руках та зробіть ще кілька глибоких вдохів. Звісно ж, тільки якщо хочете розкрити всі інтонації та відкрити для себе весь спектр аромата пива.
Перший ковток! Для того щоб зрозуміти пиво, його потрібно випити. Тому, на відміну від вина, пиво під час дегустації потрібно проковтнути, адже на корені язика знаходяться рецептори, які відповідають за гіркоту, яка є однією з базових смакових характеристик напою. Язик та піднебіння – головні інструменти вашої смакової оцінки пива, тому щоб їх добре залучити варто зробити ще кілька великих та довгих ковтків.
Правильна послідовність! Якщо збираєтесь впродовж вечора дегустувати одразу кілька стилів крафту, зважте, що варто розпочинати з легких сортів з найменшим вмістом алкоголю та поступово переходити до більш міцних та щільних сортів. Трохи нагадує правило про підвищення градусу.
Дегустація пива – процес, який потребує розміренного підходу. Не варто поспішати навіть якщо ви не збираєтесь заморочуватися та дегустувати крафт, а хочете лише ним гарно насолодитись. Завжди дослухайтесь до власних відчуттів, дайте крафту часу і кілька келихів, щоб розкритися, тоді неочікувані відкриття гарантовані!