Які зміни чекають на ринок крафтового пива?

03 Грудня 2021

Пиво

30 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 5600 про зміни до Податкового кодексу. Про це йдеться в повідомленні Офісу ефективного регулювання BRDO.

 

Документ передбачає такі зміни:
  • безстроковість ліцензій на виробництво алкогольних напоїв;
  • підвищення ставок акцизного податку на пиво.
Раді, що пропозиція ввести безстрокові ліцензії на виробництво пива, озвучена минулого року експертами сектору «Регуляторна політика» Офісу ефективного регулювання BRDO, нарешті втілена у життя. Оновлення змінить життя виробників пива та власників невеликих броварень на краще.На жаль, суттєве підвищення акцизного податку для всіх виробників пива, яке також запроваджує новий закон, негативно вплине на ці малі бізнеси. Зростання є дуже суттєвим: з 2️⃣,7️⃣8️⃣ грн/л до 5️⃣9️⃣,8️⃣2️⃣ грн/л 100-відсоткового спирту 😮 Пропозицією BRDO є, навпаки, зменшити акциз на виробництво пива для малих виробників на 50% від загальнонаціональної акцизної ставки, – діляться представники Офісу ефективного регулювання BRDO.
Нагадаємо, що ринок українських ферментованих напоїв сектор «Регуляторна політика» досліджував в 2020 році, а також проводив численні консультації з пивоварами. За результатами аналізу ми створили Зелену книгу (повний текст за посиланням ➡️ https://bit.ly/BRDO_zelena_knyga_control).
Пропозиції експертів BRDO щодо поліпшення умов ведення бізнесу на ринку крафтового пива лягли в основу проєктів Законів № 5118 та № 5119. Окрім згаданих вище норм, ми вважаємо необхідним також: збільшити норму максимального обсягу виробництва до 20 млн літрів на рік для малих виробників пива; скасувати оптову ліцензію для малих виробників пива; диференціювати штрафи в залежності від річного об’єму виробництва.