Європейські пивні змагання. Огляд

22 Лютого 2021

Пивні змагання
Щороку кількість пивоварень у світі зростає. Пивовари прагнуть виготовляти якісний продукт і створювати щось нове. Нерідко майданчиком для експертної оцінки пива, сплікування між пивоварами й пошуку нових рецептур стають пивні змагання. Пропонуємо невеликий огляд основних пивних дегустаційних конкурсів Європи.

Zlatá pivní pečeť

Zlatá pivní pečeť  – міжнародний фестиваль пива  в Чешске Будейовіце. Чеський захід проводять з 2001 року. Участь у конкурсі беруть  сотні пивзаводів, пивоварень та пивних брендів із усього світу. Нагороджені медалісти з кожної категорії потім змагаються в останньому турі за головний приз «Zlatá pivní pečeť», який визначить абсолютного переможця. На фестивалі щорічно представлені різні сорти пива з Чехії, Європи і навіть з Японії.

The International Brewing Awards

Витоки цього грандіозного пивного конкурсу сягають корінням в дев’ятнадцяте століття, в Сільськогосподарський хол в Іслінгтон, (Лондон). Пани Гіллман з компанії Spencer Ltd організували конкурсну виставку пива, звареного з їх патентованого рису і смаженого ячмінного солоду. Понад 100 пивоварів відгукнулися на запрошення, і перспектива отримання значних призів, очевидно, виявилася стимулом, яким не можна нехтувати.бУ цьому змаганні 1886 року була всього два класи. У першому класі було зазначено, що приз буде присуджуватися «за краще пиво будь-якого класу і віку з вмістом не менш як 15% патентованого желатинізованого рисового солоду або смаженого ячмінного солоду». Золота медаль дісталася компанії Messrs Dryborough & Company з Единбурга. Другий клас пропонував призи за трьома розділами. Загальна вимога полягала в тому, щоб пиво варилося з використанням не менше 10% желатинізованого рисового солоду. Ці три секції призначалися для пива з вихідною щільністю менше 20 фунтів (1055o OG), від 20-24 фунтів і 25 фунтів 1069o OG і вище.

International Beer Challenge

На IBC представлена ​​вся веселка складності пива: заявки надійшли не менш ніж з 30 країн, включаючи визнані пивоварні центри та представництва з країн, у яких розвивалось пивоварні.

До складу суддів входять одні з найбільш вимогливих пивних суддів в країні – роздрібні торговці, імпортери, митарі, пивовари, письменники і смакові аналітики. Додайте кілька дуже досвідчених суддів з континентальної Європи, щоб переконатися, що у нас ще більше досвіду дегустації.

Судді вивчають кожне пиво по черзі, з огляду на зовнішній вигляд, аромат, смак і післясмак, перш ніж обговорити свої висновки з іншими членами столу і прийти до єдиної думки, яку медаль вручати. Рівень знань і досвіду суддів вражає, і для пива отримання будь-якої медалі від таких вимогливих критиків – справжнє досягнення.

European Beer Star

European Beer Star – один з найбільш значущих пивних конкурсів в світі. Під час змагання експерти оцінюють сорти пива європейського походження. Ви теж можете скористатися можливістю, щоб пробудити інтерес споживачів і оцінити різноманітність смаків і стилів разом з пивоварами з усього світу. Премія European Beer Star Award присвячена виключно цьому особливому, автентичному пиву. Призи присуджуються пиву, яке найкраще відповідає критеріям відповідного сорту, смак і якість якого вражають найбільше.

Monde Selection’s

Місія Monde Selection – тестувати споживчі товари і нагороджувати їх бронзовою, срібною, золотою нагородами. Щорічно в конкурсі беруть участь не менш аніж 3230 продуктів з більш ніж 87 різних країн. Учасники змагаються в таких категоріях: спиртні напої і лікери, пиво, вода та безалкогольні напої, продукти харчування, шоколад та кондитерські вироби, зернові продукти.

The North Carolina Brewers ‘Cup

The North Carolina Brewers ‘Cup – це некомерційна організація, мета якої – сприяти розвитку та розширенню індустрії крафтового пива в Північній Кароліні. Серед цілей змагання:

  1. Освіта – надати можливості для подальшого ознайомлення учасників з пивоварними знаннями і інформувати споживачів про переваги та різновиди крафтового пива, домашнього пивоваріння й заохочувати відповідальне помірне споживання.
  2. Піар – просувати своїх членів і їх продукцію іншим пивоварам, постачальникам, туристам і широкому загалу.

Конкурс домашнього пивоваріння Midwinter

Конкурс домашнього пивоваріння Midwinter – це змагання, яке вдіпрвідно до  AHA і BJCP. У конкурсі можуть брати участь всі любителі домашнього пивоваріння віком від 21 року і старше. Конкурс має обмеження до 800 зразків. Ураховуються  всі категорії BJCP, і пиво, медовуха  та сидр. Всі заявки подають від імені пивовара.  Всі зразки мають бути виготовлені вручну, містити інгредієнти, доступні широкому загалу, і повинні бути зварені з використанням приватного обладнання пивоварами-любителями.

Національний конкурс домашніх пивоварів Великобританії

Цей конкурс відкритий для всіх. Організатори змагань, персонал, судді і стюарди можуть брати участь в змаганні. Організатори наголошують на справедливому й анонімному суддівстві. Все пиво оцінюють відповідно до правил стилю BJCP 2008 року. Всі учасники отримають оціночні листи і коментарі, підготовлені суддями, визнаними BJCP

Міжнародний конкурс домашніх пивоварів (Угорщина)

Мета Міжнародного конкурсу домашніх пивоварів – популяризація домашнього пивоваріння та надання можливості домашнім пивоварам зустрітися особисто. Головний організатор конкурсу – Перша Угорська асоціація домашніх пивоварів. Номіноване пиво, зварене тільки домашніми пивоварнями і не повинно бути комерційно доступним. Один домашній пивовар повинен номінувати тільки одне пиво в одній категорії.

International Beer Awards

International Beer Awards – це «Оскар» пивоварної індустрії, в якому обирають кращі сорти пива та пивні бренди. Заклади змагаються у шести категоріях, які охоплюють  яіксть продукту та рекламні стратегії, що включають маркування, упаковку, рекламні кампанії.

World Beer Awards

World Beer Awards – це велике пивне змагання. Під час цієї щорічної дегустації знані пивні експерти обирають і нагороджують   «Краще пиво в світі» серед споживачів і продавців в усьому світі. Пиво має бути загальнодоступним і продаватися в пляшках або банках. Суддівство проводиться наосліп в регіональних заїздах, що проводяться в Азії, Європі та Америці. У всіх регіонах є свій голова і група суддів, які вибирають переможців стилю в своєму регіоні. Переможці стилю з усіх регіонів потім змагаються один з одним, щоб вибрати кращий стиль в світі. Потім з цих світових переможців ми можемо вибрати категорії «Найкраще в світі», з яких буде вибрано «Краще пиво в світі».

Brussels Beer Challenge

Brussels Beer Challenge – перший професійний пивний конкурс у Бельгії, створений Becomev (Beer Communications & Events) під керівництвом Люка Де Редемакера та Томаса Костенобла у 2012 році. Перший конкурс в La Bourse у Брюсселі. З тих пір подія регулярно рухалася і розширювалася, перетворюючись на одне з найважливіших та найпрестижніших змагань у світі. Пиво, відзначене нагородами конкурсу Brussels Beer Challenge, користується популярністю в ЗМІ і отримує міжнародне визнання. Ці нагороди є потужним маркетинговим інструментом, який відкриває шлях для майбутнього розвитку.

East European Beer Award

Далекого 2016 року під час I Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів відбувся перший Всеукраїнський дегустаційний конкурс крафтового пива, який заснувала медіагрупа «Технології та Інновації». У 2017 спільним рішенням пивоварів – учасників III Міжнародного Форуму пивоварів і рестораторів – був зареєстрований і згодом вперше проведений Міжнародний Дегустаційний конкурс East European Beer Award. У 2021 році конкурс East European Beer Award відзначає маленький ювілей – 5 років!

Кожного року у Дегустаційному конкурсі беруть участь усе більше пивоварів, географія його кордонів впевнено розширюється. Таким чином, співорганізатори конкурсу (а це засновник Конкурсу медіагрупа «Технології та Інновації» і  Українське об`єднання пивних сомельє «Київська Пивна Ліга») дали українському пивоварному крафту шалений поштовх до розвитку, створивши майданчик, який поєднує всіх крафтових пивоварів України.