Їзраїльські вчені зварили пиво з дріжджів 5000-річної давності, які знайшли на розкопках

27 Травня 2019

Історія пива
Вчені трьох університетів Ізраїлю змогли відтворити шість зразків стародавніх дріжджів з глечиків, які виявили на розкопках. Подібне пили фараони в стародавньому Єгипті, повідомляє BBC. Сучасну версію відтворили у вигляді пшеничного пива з концентрацією алкоголю в 6% та медовуху – в 14%.

Відроджене античне пиво з часом з’явиться на полицях магазинів. Хоча спочатку вчені висловлювали сумніви у безпечності першого відтвореного зразка.

– Я пам’ятаю, коли ми нарешті зварили це пиво, ми всі сіли за стіл і почали його пити. І я сказав, що або нам зараз буде добре, або через п’ять хвилин ми всі будемо мертві, – поділився археолог з університету імені бар-Ілана Арен Майер.

У стародавньому Єгипті пиво пили всі, незалежно від соціального статусу або віку. Його пили замість води, яка могла бути зараженою. Пиво варили за допомогою суміші зернових і води, яку потім запікали і залишали на сонці для бродіння. Іноді в напій додавалися екстракти різних фруктів.

Ідея відродити античне пиво з’явилася у дослідників з Єврейського університету в Єрусалимі Ронена Хазана і Міхаеля Клуештейна. Пивовар Ітая Гутман допоміг застосувати сучасні технології. Створили пшеничне пиво з концентрацією алкоголю в 6% та медовуху з концентрацією алкоголю в 14%.

– Крім того, що пити пиво часів фараонів досить незвично саме по собі, це ще й надзвичайно важливе досягнення в галузі експериментальної археології. І це пиво цілком непогане на смак, – заявив Хазан.