За минулий рік в Україні відкрилося на тисячу ресторанів більше, ніж за 2020-й

18 Січня 2022

Ресторани

У порівнянні з 2020 роком ресторатори в Україні стали більше відкривати закладів, ніж закривати, при тому, що пандемія ще не закінчилася.

Як пише Gazeta. ua, в 2021 році в Києві закрилося близько 150 ресторанів, а відкрилося 282 ресторани. Тобто за рік у столиці запрацювали ще 132 ресторани, в інтерв’ю Delo.ua розповіла директор Аналітичного центру “Ресторани України” Ольга Насонова.

Якщо порівнювати з 2020 роком, кількість ресторанів по всій Україні зросла на тисячу. Так, за минулий рік по країні закрилося близько 1,5 тисячі закладів, а відкрилося 2,5 тисячі. У 2020 році всього по Україні закрилося 4 тисячі ресторанів через часті локдауни.

Відкрилися різні заклади громадського харчування, але великих ресторанів менше, оскільки це більш дорогі проєкти. А найбільше відкрилося кав’ярень і барів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХІ Форум пивоварів і рестораторів відбудеться у Дніпрі

В цілому по Україні працює 600 тисяч співробітників громадського харчування станом на сьогоднішній день. У 2021-му році працювало близько 800 тисяч осіб. Це цифри без урахування неоформлених співробітників.

При цьому складно порахувати точну кількість, оскільки заклад може працювати як ФОП, так і як як ТОВ. Зазвичай на один ресторан оформлено одне ТОВ і кілька ФОП.