BEER.INSIDE Рівень

BEER.INSIDE Рівень
Рівненський пивзавод – одна з найстаріших пивоварень України. Перша згадка про завод датується 1847 роком.
Наприкінці ХІХ сторіччя на старій Рівненській пивоварні створили акціонерне товариство «Парового пивоварного заводу «Бергшлоссъ». Контрольний пакет акцій належав чехам, але на початку 1900 років його викупив промисловець, пивовар і меценат – єврей на ім’я Герш Мейєр Писюк.
З часом було розроблено символіку торгової марки, видули спеціальні високі пляшки з темного скла. Власники збудували потужні корпуси заводу і в 1900 році урочисто відкрили оновлену пивоварню, яка працювала до 1939 року. До кінця 1930-х років «Бергшлоссъ» став одним із найприбутковіших підприємств Рівного, і саме тоді пиво цієї торгової марки стало знаменитим на всій території Польщі. У 1939 році завод відійшов до держави. У роки Другої світової війни приміщення дивом уціліло і навіть виготовляло продукцію.

У повоєнний час, знову перебудований і переобладнаний, завод продовжив радувати українців якісним пивом і лимонадом.

Незалежність України стала приводом повернутися до історичної торгової марки «Бергшлосс». У 2005 році пивзавод перейменували на ВАТ «Рівень», з 2012 року – на ТОВ «Рівень ЛТД». Тоді ж у пивзаводу з’явився новий логотип – пивний кухоль у формі літери «Р». Зрозуміло, зміни торкнулися не тільки іміджу.

З приходом на завод нового інвестора вдалося провести повну реконструкцію обладнання, завдяки чому якість продукції істотно покращилась.
Групу технологів на заводі очолив кваліфікований чеський пивовар Пршемисл Брож.

Маріан ГОДА, директор пивзаводу «Рівень»Сорти під маркою «Рівень» варять на українському солоді «Славута» та українському хмелеві, в тому числі, з власної плантації. Для відродженого знаменитого пива «Бергшлосс» беруть не тільки українські, а й німецькі хмелі. Темна версія «Бергшлосс чорний» вариться також із використанням німецьких солодів Weyermann.

Аби зберегти історію свого заводу і познайомити з нею рівнян та гостей міста, керівництво підприємства планує невдовзі тут відкрити музей пива. Окрім цього, на території пивзаводу готуються до проведення фестивалів пива і крафтових продуктів. Такий підхід сприяє вихованню культури споживання пива та популяризації крафтового пивоваріння.

Маріан ГОДА, директор пивзаводу «Рівень»:
–  Приємно відзначити, що пиво «Рівень» стає серед рівнян і мешканців інших міст України усе популярнішим. І це не дивно, адже, як сказали би винороби, в нас сформувався справжній рівненський теруар! Тільки пивний. Своя вода, свій вирощений хміль – і своє пиво. Нині в асортименті продукції є різноманітні види пива, здатні задовольнити смаки різних верств населення.
Реалізація відбувається через дистриб’ютерів в основному в західних областях та м. Київ.
Екскурсії, дегустації – з погодження керівництва для організованих груп.
Запис за тел. +38 0362 64 10 15.

ВІДЗНАКИ

EAST EUROPEAN BEER AWARD 2020
Пиво «Бергшлосс» – срібло у категорії Pale Lager Special
EAST EUROPEAN BEER AWARD 2018
Пиво «Бергшлосс» – срібло у категорії Pale Lager Special
Рівень
ТОВ «Рівень ЛТД»
м. Рівне вул. Коперника, 9
Тел. +38 0362 64 10 15
www.riven.com.ua