BEER.INSIDE Пивний двір WELLyki BEERky

Великі Бірки
Історія пивоварні Пивний двір WELLyki BEERky розпочалась ще в 2009 році. Варто сказати, що сьогоднішній пивоварні передувала інша броварня «Тапран», що у м. Тернопіль. Вона проіснувала 5 років – з 2003 по 2008 рік.
Великі БіркиСаме тоді у засновників з’явилась ідея перенести виробництво за місто. Через рік було закладено фундамент майбутньої пивоварні, розпочався копіткий шлях будівництва приміщень та встановлення обладнання нової пивоварні. Що цікаво, WELLyki BEERky – сімейна пивоварня, тут працюють кілька поколінь однієї родини.
 
Спочатку на броварні встановили вживане обладнання «Південмашу» ще з часів першої крафтової хвилі. Згодом виробництво модернізували: оновили варильний порядок, розширили парк бродильних танків. Нині опановують розлив пива у скляну тару й працюють над розширенням ринку. Сировину для приготування пива використовують винятково українську.
 
Першим звареним пивом частували лише друзів і рідню. Момент просувати власний продукт у маси з’явився лише 2012 року. Перші цілі були не надто амбітними: засновникам радше хотілось розширити коло тих людей, які знають і споживають пиво WELLyki BEERky. На етапі становлення власний продукт пропонували подорожнім, які проїжджали повз пивоварню.
 
Володимир Доброводський та Микола Смачило, засновники пивоварні WELLyki BEERky:
 
– У 2003 році, коли відбулась перша варка, про крафтові сорти пива навіть не йшлось, мало хто про них знав і взагалі чув. Першочергово була ідея варити інше пиво, аніж те, яке тоді пропонував масмаркет. До того ж, до цих напоїв було чимало претензій. Пригадаймо схильність великих пивоварень до використання різних хімічних елементів, які дозволяють покращити ті чи ті показники. Одначе пиво – натуральний продукт, у складі якого не має бути таких речовин. Також у той час більшість пив великих пивзаводів були позбавлені солодового смаку, тобто вони були питкі, але не мали особливої щільності. Ми поставили собі за мету варити чесне якісне пиво з натуральних інгредієнтів.
 
Відтоді пивовари відточили власну лінійку з п’яти постійних сортів: «Світле», «Темне медове», «Багряне», «Пшеничне» та Pоrter. Проте не класикою єдиною, споживачів також вражають сезонними експериментами.
 
За 8 років пиво броварні WELLyki BEERky полюбилось не одній сотні споживачів. Найбільшим попитом користуються лагер «Світле» і «Темне медове».
 
Пивоварня є постійним учасником Дегустаційного конкурсу East European Beer Award. За словами засновника, завдяки пивному змаганню можна перевірити власні старання, зрозуміти, над чим працювати, і перейняти досвід колег по цеху.
 
Великі Бірки
 
Пивний двір WELLyki BEERky
Об’їзна смт Великі Бірки
Тернопільський р-н
Тернопільська обл.
Тел. +380 67 3520457
 
Пивна мапа України – https://cutt.ly/6g8fhMz