Drinktec 2021: які цифрові рішення для індустрії напоїв презентують на провідній виставці цьогоріч?

04 Лютого 2021

Виставка Drinktec
Drinktec, провідна світова виставка напоїв, відбудеться цьогоріч 4-8 жовтня в Мюнхені. Майбутня подія сприятиме розвитку міжнародного бізнесу у сфері напоїв.

Спільне дослідження, проведене VDMA та консалтинговою компанією McKinsey & Company, аналізує, наскільки просунулась діджиталізація портфеля продуктів та послуг у машинобудуванні. Вони заявляють, що частка доходу від цифрових платформ та послуг із доданою вартістю становить лише близько 0,7 відсотка (близько 6 млрд  євро) від загального європейського доходу від машинобудування (близько 850 млрд євро).

Подібна тенденція демонструється у галузі напоїв, де стабільно впроваджуються переваги цифрових близнюків, блокчейн-рішень, штучного інтелекту та роботизованих технологій. Дослідження Siemens, присвячене харчовій промисловості та напоям, прогнозує, що протягом наступних п’яти років інвестиції в оцифрування становитимуть 567 мільярдів доларів. Але де промисловість напоїв може використовувати ці нові інструменти оцифрування? І як можна переформатувати його процеси та пропозиції на майбутнє? Багато напрямків галузі можуть бути вагомими варіантами для цього цифрового стрибка:

  • виробництво напоїв та рідкої їжі;
  • будівництво обладнання для індустрії напоїв;
  • контакт з користувачами та післяпродажне обслуговування;
  • концепції фінансування та фінансові послуги;
  • створення контактів між виробниками напоїв та споживачами.

Цифрові близнюки

Деякі інструменти оцифрування особливо добре підходять для виробництва напоїв. Наприклад, візьмемо цифрових близнюків. Шляхом цифрового моделювання устаткування для напоїв та інтеграції їх даних у програмні засоби, функції можна перевірити в режимі реального часу перед побудовою машини. Цифровий близнюк також допомагає поточним роботам машини, уникаючи простоїв. До того ж, дані процесу можна передавати іншим – навіть за межами власної компанії. Перед технічним обслуговуванням виробник може імітувати реальні виробничі умови та пристосовувати інтервали технічного обслуговування до фактичного навантаження машини.

Krones – один із прикладів компанії, яка нині використовує цифрові рішення для близнюків. Цей виробник пакувальних машин моделює та обчислює ефективність позиціонування трируких роботів у процесі упаковки за допомогою цифрових програм-близнюків. Це дозволяє вдосконалювати діагностику стану під час постійної роботи, навіть без доступу до фізичного пристрою.

Технологія блокчейн

Ця програмна система поєднує дані у незмінних списках за допомогою підробленого методу (розподілена книга) і може зрозуміти весь ланцюжок постачання продукції. Блокчейн-рішення вже активно використовуються, особливо для перевірки якості продукту. Експерти галузі прогнозують, що це може зберегти  31 млрд доларів до 2024 року – все за рахунок поліпшення відстежуваності ланцюга постачань, скорочення необхідного часу та спрощення процесу відкликання.

Технологія блокчейн особливо корисна для сирого солоду. Beer Group AB InBev, Бельгія, нещодавно повідомила споживачам пива Leffe у Франції, що з 2021 року вони можуть використовувати QR-код для виявлення походження пивоварного ячменю та процесу його виробництва. AB InBev сподівається, що ця технологія принесе користь не лише споживачам, а й сільськогосподарській галузі та її екологічним слідам.

Штучний інтелект

Штучний інтелект (ШІ) також може зіграти вражаючу роль у подальшій розробці цифрових рішень для галузі напоїв. Міжгалузеве дослідження, проведене Інститутом промислового машинобудування IAO Фраунгофера, яке проводило понад 309 компаній, показує, що 75 відсотків опитаних компаній зараз працюють з ШІ, а 16 відсотків вже використовують ШІ.

Наприклад, AI вже створив 70 мільйонів рецептів для виробництва віскі. Mackmyra, шведський лікеро-горілчаний завод, використовує його для автоматизації складних аспектів формування рецептів. Лікеро-горілчаний завод поєднує моделі машинного навчання та алгоритми розрахунків за допомогою хмари даних для обчислення нових комбінацій компонентів рецептів.

Роботи – очищення заводу

Робототехніка, цифрові близнюки та штучний інтелект поєднані в інтелектуальній робочій техніці для чищення інтер’єрів та екстер’єрів. Дослідницька група з Інституту технології та упаковки IVV
ім. Фраунгофера в Дрездені розробила два типи модульних роботів для очищення: один проїжджає через завод через конвеєрну стрічку та очищає її зсередини, другий – підлоги, стелі та стіни приміщення, а також екстер’єри виробничих машин.

Розумна фабрика стає досяжною

Не за горами мережеві, адаптивні моделювання виробництва в реальному часі. Більше того, переваги також піддаються кількісній оцінці. Але не слід забувати одне: люди повинні вміти інтерпретувати дані та обробляти їх. Фахівці з питань даних діють як експерти з доменів для розробки використання даних у процесі. Проєкт під керівництвом консорціуму пивоварної групи Bitburger, Бітбург, з пивоварнею Augustiner, Мюнхен, в даний час розробляє метод, заснований на даних, для прогнозування технологічності солоду, часу витримки та виходу дріжджів.

Під час виставки Drinktec 2021 (Мюнхен, 4 – 8 жовтня 2021) учасники можуть скористатися цими інноваціями в процесі подальшого творчого розвитку діджиталізації.