Beer&Food Attraction та BBTech expo – 2020: пивоварні інновації зі всього світу. Репортаж

27 Травня 2020

Враження та новий досвід
Як використовувати та оптимізувати ресурси, робити процеси зручнішими та енергоефективними, одночасно підвищуючи якість і різноманіття кінцевого продукту? Такі основні питання глобальної сфери пивоваріння сьогодні. 15-18 лютого обговорити їх і представити принципово нові технології на всіх етапах виробництва гравці галузі зі всього світу могли на виставці

Beer&Food Attraction і BBTech expo в Ріміні (Італія). Унікальний офф-лайн захід, покликаний об’єднати всю мережу постачання харчових продуктів і напоїв для HoReCa, зібрав понад 33 тисячі відвідувачів з 70 країн відбувся ще до початку пандемії. Інформаційним партнером заходу став журнал Beer.Technologies&Innovations.

Центральну тему виставки 2020 року сформулював генеральний директор Італійської виставкової групи Коррадо ПЕРАБОНІ:

– Це тема екологічної стійкості та зелений підхід для HoReCa. Ланцюжок постачання є цільовим і повністю сумісним із характером експозиції, яка найбільш повно відображає напрям зеленої економіки та прагнення до покращення якості життя.

Технології, представлені на виставці, не просто корисні, а життєво важливі для сьогодення і майбутнього галузі та всього людства. Як зазначив професор Болонського університету Фабіо ФАВА, найближчим часом потрібно буде використовувати менше сировини та розробляти продукти, які доведеться все більше компостувати й відновлювати. При цьому необхідно буде зосереджуватися на промисловому симбіозі, щоб відходи стали інгредієнтом для нових напрямків промисловості.

Учасники Beer&Food Attraction отримали повний огляд галузі: починаючи з національного і міжнародного асортименту пива та напоїв, закінчуючи світом Food for HoReCa; від регіональних делікатесів – до світу заморожених продуктів, від новітніх технологій доставки – до меблювання та оснащення топових закладів.

Інновації для повного циклу виробництва

BB TECH Expo у 2020 році об’єднала всіх виробників напоїв з виробниками сировини, технологій і рішень для пакування. Виробники та постачальники продемонстрували перспективи та великий потенціал галузі. Це 1000 брендів з 35 країн, при цьому більшість компаній приїхали з Великобританії, Іспанії, Швейцарії та Німеччини.

Зроблений акцент на автоматизації – це вимога часу. Тренд яскраво проілюстрували експозиції провідних виробників пивоварного обладнання. На думку спеціалістів італійської компанії Spadoni Beer Division s. r. l., час, коли пивовар працював з веслом, виконуючи більшість процесів вручну, відходить у минуле. Наразі всі технологічні етапи потрібно контролювати. Зазначимо, Spadoni має понад 20 років досвіду у пивоварних технологіях і виготовленні обладнання. Сотні проєктів компанії реалізовані в Італії, США, країнах Європи та Азії. На виставці виробник презентував одну з новинок – унікальне обладнання Double Brew, що дозволяє відчутно скоротити процес варіння.

Пивоварне обладнання високого рівня для повного циклу виробництва представила компанія Easy Brau Velo. Це технологічні резервуари, ємності для ферментації, допоміжні матеріали, пивоварні від 100 літрів до 120 гектолітрів з різним рівнем автоматизації, виконані в індивідуальному дизайні. Кожне рішення включає одну або дві варки чи багаторазове заварювання протягом 24 годин.

– Easy Brau Velo – одна з небагатьох компаній, які можуть зробити процес легким завдяки багаторічним дослідженням кожного етапу технології, – коментує представник компанії Easy Brau Velo Федеріко АНСЕЛМІ. – Маємо багато клієнтів: від дуже малих – до великих проєктів «під ключ». Це пивоварні з усієї Європи, зокрема Франції та Бельгії, а також з США та Латинської Америки. Зараз працюємо над тим, щоб наші рішення та обладнання були представлені і на українському ринку.

Технології для розливу пива, вина та інших напоїв представив італійський виробник ALFATEK. Компанія понад 25 років на власних заводах виготовляє устаткування для розливу. У портфелі – машини для розливу в пляшки (ПЕТ, скло) та банки. 70% обладнання експортуються у різні країни світу.

– На цій виставці презентуємо інноваційну машину, яка може розливати пиво одночасно у пляшку і банку. Лінія спроєктована для невеликих пивоварень. Крім того, пропонуємо крафтовим пивоварням машину, яка розливає 800 пляшок на годину, – розповідає представник компанії ALFATEK Валтер ДЕІППОЛІТО. – Всі наші вироби повністю автоматичні, це високотехнологічна продукція.

Системи консервування для крафтових пивоварень представила канадська компанія Cask Global Canning Solutions. За словами директора з міжнародних продажів компанії Cask Раяна О’КОННЕРА, обладнання підходить і для розливу сидру, води, соку та інших напоїв:

– Невелика система для розливу пива у банки для крафтових пивоварень. Маємо 5 різних систем для малих пивоварень, що відрізняються потужністю і рівнем автоматизації: від ручної системи консервування з потужністю 8-10 консервів за хвилину – до більших з потужністю 80-100 консервів за хвилину. Пропонуємо й автомати з продуктивністю від 60 тисяч банок. Крім того, Cask – офіційний агент з постачання алюмінієвих банок Ball Corporation – найбільшого у світі виробника.

Beer&Food Attraction розширює сприйняття крафтового пива

Можливості виставки у 2020 році зросли також завдяки тематичним заходам: семінарам і поглибленим дискусіям, навчанню та конкурсам. Зони Food, PIZZA та Mixology були в центрі уваги. Особливий інтерес отримали міжнародна зустріч HoReCa, конкурс «Пиво року Unionbirrai» та чемпіонат італійської кухні.

Конкурс «Пиво року Unionbirrai» вразив своєю масштабністю. Краще пиво серед 2145 зразків обирало міжнародне журі – 108 національних і міжнародних суддів. До дегустаційної комісії були запрошені дегустатори зі всієї Європи, США, Бразилії, Мексики, Уругваю, Росії та інших країн. Трьом найкращим пивам у кожній з 42 категорій присвоєні нагороди.

Пивоварнею 2020 року за загальною кількістю балів стала Ritual Lab. Італійське підприємство вибороло лідерство серед 300 пивоварних заводів. Пивоварня отримала почесну відзнаку за подвійний IPA Toe Nerdy та Session IPA Nerd Choice, а також завоювала перші місця з сортами Modern Pale Ale Head Space, Oatmeal Stout Black Belt і Imperial Stout Papanero.

Учасники виставки мали чудову нагоду дізнатися більше про крафтове пиво з усього світу в залі Beer&Beverage. Це величезна експозиція-фестиваль кращого пива з різних країн, а також інших напоїв. Найбільше було представлено пива італійських пивоварень, багато пивоварень приїхали з Чехії, Німеччини, США. Організатори запросили на виставку імпортерів з Греції, Португалії, Польщі, України, Румунії, Вірменії, Естонії. Асоціація пивоварів США привезла на ярмарок делегацію з 14 крафтових пивоварень. Виконавчий шеф-кухар Асоціації пивоварів США Адам ДЮЛІ зазначив:

– Поєднання пива та їжі – це один з основних трендів. Сьогодні в Америці дуже багато різноманітних стилів пива, люди стали набагато довірливішими й куштують те, на що раніше не наважувалися, пробують нові поєднання. Серед найцікавіших явищ також виділяється крафтовий пивний туризм. Безліч туристів подорожує, щоб спробувати місцеві сорти пива та страви різних регіонів, країн.

У контексті фудпейрінгу під час виставки відбувся вражаючий виступ Італійської федерації шеф-кухарів, присвячений вуличній їжі. Свої навички перевірили великі кухарі з усієї Італії та авторитетні піцайлоло, серед яких були навіть володарі 8 рекордів Гіннеса – Dolivio Nardi.

Таким чином, Beer&Food Attraction та BBTech Expo підтверджують свій унікальний формат (зустріч b2b), на якій відмінне пиво поєднується з якісною їжею для каналу HoReCa та найсучаснішими технологіями. Цей симбіоз робить успішним бізнес, забезпечує рушійну силу для нових форматів, відкриває додаткові можливості споживання.

Учасники з різних країн високо оцінили старання організаторів, спікерів та експонентів. За словами представниці польської компанії AMKA Ольги ЄРМОЛКЕВИЧ, це була надзвичайно успішна подія: 15-17 переговорів щодня! Вона впевнена, що лінійка пива, яке AMKA імпортує для польських споживачів, значно розшириться завдяки цій виставці.

За словами представниці GOODWINE з України Анни КУЛІШ, Beer&Food Attraction мала надзвичайно насичені експозицію та програму:
– Чудово, що організатори розширюють рамки виставки і запросили так багато фахівців саме з продажів!

Позитивні враження від виставки отримав і представник Вірменії Артьом МКХІТАРЯН. Він впевнений, що завдяки новим домовленостям вдасться наростити потенціал крафту на ринку його країни. Наразі ж крафтове пивоваріння у Вірменії лише зароджується: в Єревані є до десятка пивоварень, але більшість людей нічого не знають про нові смаки та ремісниче пиво.

Наступна зустріч BBTech Expo в Експо-центрі Ріміні відбудеться 20-23 лютого 2021 року. Долучитися та представити країну на міжнародному заході, який розширяє сприйняття крафтового пива, запрошують і українських пивоварів!