IV фестиваль пива і м’яса у Луцьку: пивовари наливали хвойний ель, пиво з чилі, смородиною та іншу смакоту

30 Липня 2019

Фестиваль
Темне бельгійське пиво, світлий індійський ель, пиво з полуницею, базиліком, цитрусовими чи смородиновим соком, освіжаючі сидри, запашні нефільтровані сорти крафтових пив або елі з нотками сосни та ялівцю – усе це можна спробувати під час дводенного IV фестивалю пива і м’яса, що відбувся на території Луцького замку 27-28 липня. Першими враженнями від заходу поділилося ІА “Волинські Новини”.

Вражати незвичними смаками гостей свята до Луцька з’їхалися 26 рестораторів із Волинської, Рівненської, Львівської, Київської, Черкаської та Одеської областей. Серед них – чимало пивоварів. Аби представити дворічну крафтову сімейну броварню Hoppy Hog, з Одеси до Луцька приїхали Юлія та Віктор:

– Ми варимо на своєму для своїх, використовуємо тільки натуральні інгредієнти. Самі п’ємо й іншим рекомендуємо. Смачне пиво не так просто знайти, тому ми вирішили, що не будемо шукати, а спробуємо варити самі, – зазначив Віктор.

– Зараз ми пропонуємо чотири види елю: Panama, Summer, Belgian Wheat та Robin Good fellow. Якщо поринати у світ крафту, то ліпше з Panama – це потрійне хмеління з різними хмелями. Цей ель легкий, гіркуватий, саме те, що треба в літню спеку. Summer – це гастрономічне пиво з полуницею та базиліком, освіжаюче, несолодке. Далі Belgian Wheat, зварене за класичним бельгійським рецептом із додаванням коріандру і цедри грейпфрута та апельсина, що додає йому легку пікантну гіркоту з фруктовістю. І Robin Good fellow – це темний ель із розмарином і лимоном, рекомендую його до стейків, м’яса, шашликів. Також маємо з собою IndianPale Ale – гіркий вид пива, дуже ароматний, я його фанатка, – розповіла Юлія.

Мар’ян та Ірина приїхали зі Львова з пивоварні «Правда». Загалом львів’яни привезли до Луцька 40 ящиків відомого на всю країну та за кордоном пива:

– Привезли безліч смаків, як легкі світлі пива, так і темні. Представляємо також сезонні різновиди, наприклад із смородиновим соком. Наше пиво правдиве – нефільтроване, непастеризоване. Часто можна почути, що на живе пиво термін придатності не може перевищувати, до прикладу, сім днів. Це неправда. Наше пиво, як зазначено на етикетці, має термін придатності рік часу. Це досягається виключно за рахунок того, що процес варіння повністю стерильний, тобто пиво, починаючи від забору солоду і до моменту потрапляння до рук споживача, повністю стерильно чисте. Саме тому пиво не скисає і не псується, – розказав Мар’ян. Він зазначив, що жодна пивоварня на фестивалі пива і м’яса в Луцьку не пропонує пива, котре в підсумку здобуло 14 світових нагород.

З пивоварні «Волинський бровар», що в Березному Рівненської області, уже не вперше на гастрономічні фестивалі до Луцького замку прибули Олександр та Олена:

– Ми привезли декілька сортів нашого пива. Пшеничний Weizen із ароматом коріандру, пряного чилі, цедри солодкого та гіркого апельсинів. Forest IPA – це ячмінний ель із хвоєю сосни, ялини та ягодами ялівцю. Vermont IPA та Oatmeal IPA – це два ячмінних елі з добавлянням вівсяних пластівців, цитрусовим або фруктовими ароматами. Ну і балтійський портер, який має присмак шоколаду, кави, – зауважив Олександр.