Проект «Технології та Інновації» успішно провів черговий захід для професіоналів – конференцію «Ягідництво і переробка»

18 Грудня 2018

Конференція
Міжнародна науково-практична конференція «Ягідництво і переробка: технології та інновації» зібрала у Рівному понад 300 учасників з України, Польщі, Білорусії, Грузії. До дводенного заходу, що з великим успіхом відбувся 13-14 грудня, долучилися 50 компаній-учасниць, виробники з 33 стендами обладнання, технологій та супутніх матеріалів. Головну ягідну подію року підтримали галузеві асоціації, державні інститути та установи. До речі, серед учасників можна було побачити Петра Мокринського з пивоварні «Елітеко» (Рівне), який має намір, на додачу до основного пивоварного бізнесу, посадити на Поліссі плантацію лохини. А також Олександра Андрієвського, власника пивоварні «Шульц», який займається ще й вирощуванням малини. Олександр здивував сухим малиновим вином високої якості, виготовленим на пивоварному обладнанні.

Аудиторія конференції – це практики, науковці, експерти ринку, виробники свіжої ягоди та продуктів переробки. Конференц-день продемонстрував основні тенденції ягідної галузі України та світу, окреслив майбутній курс розвитку підприємств, а бізнес-тур до провідного ягідного господарства – те, як ці інструменти можна застосувати на практиці.

– У 2016 році ми почали проводити конференції для професіоналів. І за два роки відчули, який активний рух пішов серед виробників ягідної та садівничої продукції в плані впровадження інноваційних технологій. Звичайно, люди розуміють, що без знань далеко не заїдеш, інакше можна просто закопати свої гроші в землю. Ягідництво – галузь стара, овіяна традиціями, але сьогодні це галузь інноваційна: новітні технології, підходи та матеріали, нові сорти. Дуже багато є можливостей для розвитку, які ми намагаємося продемонструвати, – зазначила у вітальному слові засновниця проекту «Технології та Інновації» Катерина КОНЄВА. – 2019 рік був складний, але у ваших руках – знайти свого споживача, створити успішне виробництво, а ми вам в цьому допоможемо!

Розпочався конференц-день з круглого столу: «Розвиток внутрішнього ринку: маркетинг, культура споживання». Участь в обговорення взяли начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства МінАПК України Віктор КОСТЕНКО, директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія ПЕРЕХОДЬКО,  голова ГС «Укрсадвинпром» Володимиром ПЕЧКО. Долучилися до дискусії всі бажаючи учасники заходу.

Не оминули увагою і юридичні питання, головні засади правильного оформлення документації, механізм отримання допомоги від держави. Генеральним Юридичним партнером виступила ППФ «Пахаренко і партнери», яку представила Анастасія ТЕРЗЕМАН. 

Однією з центральних тем заходу було позиціювання ягідної продукції «Made in Ukraine» на міжнародних ринках, продаж свіжої та переробленої ягоди на вітчизняному ринку, вихід на експорт. Про це докладно розповів Тарас БАШТАННИК, директор ТОВ «Українська ягода» – Головного Організаційного партнера конференції.

Протягом всього конференц-дня у залі готельно-ресторанного комплексу «Айвенго»  працювала виставка європейських і українських компаній, що презентували технології догляду за ягідником і переробки ягідної продукції. Участь у виставці взяли 33 компанії. Зокрема, «Волошин», «БТУ-Центр», «БІО ЦЕНТР», «МІЗОЛ» ТМ «AGRID», «Пласт-Бокс Україна», «СВ-Холод Захід Плюс», Agronom Plants, Haygrove Sp. z o.o., Poland Plants Sp. z o. o., Polska borowka sp. z o.o., WREMCZUK FMR Sp. z o.o., АLONET-BIS Sp. z O.O., Floramedia Polska, «АДАНА-3», «АЛФАІНТЕРПЛАСТ», «Байєр», DEKOPLANT, «Эвкалипт Р», «Долина-Агро», «Клуб Рослин», ФОП Новосад С.М., «Холод-Інжиніринг», Superborówka.pl, Incools Engineering s.r.o.,  «Агрооптима», ФГ «Фруктовий сад АТ», «Сортер Пак», «Церес Юкрейн», «Кліома Сервіс», Zlota Jagoda, «Розетта Агро», AGRIMPEX, «ПРОФПОЛИВ», «Агрітема».

Світові тенденції ринку та досвід адаптації врожаю ягід до європейських вимог представила делегація польських спеціалістів.

– Конференція організована, як завжди, на високому рівні. Радий тому, що представлена велика кількість не лише компаній, які представляють сервісні галузі, а велика кількість виробників, фермерських господарств. І в спілкуванні з ними я почув відгуки, що вони дуже задоволені тією інформацією, що отримали від українських та закордонних спікерів, – відзначає Володимир СІЛЕНКО, агроном компанії «БТУ-Центр». – Тому захід дуже потрібний, своєчасний. Особливо зважаючи на те, що ягідництво сьогодні переживає черговий бум, який, на мою думку, закріпиться,  і спаду не буде. Я вірю в це! І особливо я вірю у підйом органічного виробництва ягід.

До заходу, зокрема, долучилися ягідні господарства: ФГ «Сад Михальчуків», ООО «Ягодная долина» (Беларусь), ПП «Прогрес Агро», СФГ «Перлина», «Tiferet» (Молдова), ПП «КРЯЧКІВКА-АГРО-ПЛЮС», ПП «Флора», ТОВ «Корець-сад», ТОВ «Агросільпром», «Ваш сад», СВК «Ягідки», СОК «Перший Ягідний», СГ ТОВ «Добробут»,  ФГ «Вітамін», ФГ АТД «Агро», БФ Агрохолдингу  «МРIЯ», ФГ «Дивокрай»,  ФГ «Кукеты», ТОВ «ТУЛЬСКИЙ САД», ПП «Агроспецгосп», ТзОВ «ЕКОГАЛИЧПРОДУКТ»,  ФГ «Авант Органік», ФГ «Тріумф-Лайф», ТОВ «Органічний сад», ТОВ «Вест Бері», ФГ «Дубно – колос», ТОВ «Нікдарія», ТОВ «Нетафім Україна» та інші, всього більше ста.

Розуміючи, що передпродажна підготовка продукції та, особливо, переробка ягід – це реальний спосіб отримати додану вартість, збільшити прибутки, на конференції організували масштабну експозицію технологій та обладнання, запросили експертів з цього напрямку. Був презентований новий перспективний напрям переробки – виготовлення плодово-ягідних вин.

Спробувати оригінальні українські напоїв і продукти на базі ягід і фруктів мали нагоду всі учасники конференції під час Народної дегустації. Віталій ЧАТА, директор плодово-ягідного розсадника «Корець-Сад», презентував ягідні вина з кизилу, вишні, малини, смородини, білого та рожевого винограду. Олександр АНДРІЄВСЬКИЙ, власник пивоварні «Шульц», який займається ще й вирощуванням малини, здивував сухим малиновим вином високої якості, виготовленим на пивоварному обладнанні.

14 грудня учасники конференції вирушили в бізнес-тур до ТОВ «Українська ягода» в с. Маркуші, Бердичівського району Житомирської області. Представники господарства гостинно прийняли делегацію та провели екскурсію новітнім переробним комплексом, розповіли про підприємство і технологію вирощування ягідних культур. Особливий інтерес викликав майстер-клас із зимової обрізки лохини.

Міжнародна конференція «Ягідництво і переробка»  –  це не тільки цінна інформація, а найкращий майданчик для спілкування та вирішення нагальних проблем! Тож, до зустрічі наступного разу вже на ягідній конференції – 2019 року, яка відбудеться, за традицією, на свято Андрія, 12-13 грудня.

Проект «Технології та інновації» вже готується до конференції для садівничої і переробної галузей «Від землі до готового продукту», яка пройде наприкінці березня 2019 р. в м. Черкаси. Захід відбудеться за підтримки Головного Організаційного партнера – компанії  «МАІС».